Najwyższy czas na koszenie traw poboczy dróg

Zarządca dróg powiatowych rozpoczął koszenie traw rosnących na poboczach swojej sieci dróg w gminie Dygowo. Odcinek od Pustar , przez Dębogard do Czernina i dalej do drogi wojewódzkiej odzyskał już właściwy standard utrzymania pobocza. W kolejce czekają pozostałe odcinki, gdzie trawy są już bardzo wysokie. Do tego dochodzi też konieczność przycinki rozrastających się drzew , których gałęzie ograniczają skrajnię drogi utrudniając mijanie pojazdów oraz zasłaniają oznakowanie ( zdjęcia: odcinek drogi Bardy- Świelubie , wzniesienie drogi do Włościborza). Wysoka trawa ograniczająca widoczność zagraża bezpieczeństwu  poruszających się pojazdów ,rowerzystów i pieszych, o czym służby drogowe muszą  pamiętać.

Pogoda Dygowo z serwisu

Wyszukaj na stronie: