facebook_page_plugin

 
Najnowsze:

 


Aktualności

Obraz Wniebowstąpienia Pańskiego wrócił do kościoła w Dygowie

Do kościoła parafialnego w Dygowie powrócił na ołtarz obraz przedstawiający Wniebowstąpienie Pańskie.  Przez blisko rok malowidło było poddawane gruntownej renowacji w pracowni konserwatorskiej w Toruniu. Proboszcz zakładał ,że obraz będzie zawieszony na bocznej ścianie w prezbiterium nad wejściem do dawnej zakrystii, jednakże efekt restauracji jest niespodziewany. Dzieło nieznanego malarza odzyskało pierwotny kolor, wyrazistość postaci oraz zniknęły zamalowane warstwy i połysk . Także osiemnastowieczny obraz pozostanie na dawnym miejscu. Tryptyk będzie eksponowany w innym miejscu.
Autor zdjęć Marek Kawęcki

Pogoda

Pogoda Dygowo z serwisu

Wyszukaj na stronie:

Ogłoszenia

 

Odwiedziny:

Ogólnie od 1.05.2015r. :
722307
Dziś:Dziś:355
Wczoraj:Wczoraj:824
W tym tygodniu:W tym tygodniu:2848
W tym miesiącu:W tym miesiącu:11796
Gości na stronie: 65
Gmina Dygowo: portal użyteczny: www.gminadygowo.pl