Najtwardsi strażacy z gminy Dygowo

W Szczecinie na Wałach Chrobrego w dniach 10-11 sierpnia odbyła się widowiskowa impreza Toughest Firefighter Challenge, prezentująca zmagania strażaków z całej Polski i zagranicy. Z gminy Dygowo startowali strażacy-ochotnicy: Marcin Tekiel ,Bartosz Czekierda ,Mateusz Wereszczyński i Dawid Stachowski.  Zawodnicy w pełnym rynsztunku startowali indywidualnie ,w tandemach oraz w sztafecie. Konkurencje przewidywały :wnieść 19-kilogramowy wąż strażacki na szczyt 12-metrowej wieży, za pomocą wielkiego młota przesunąć na odległość 1,5 metra metalową sztabę o wadze 72,5 kg, pokonać slalom na dystansie 40 m i przebiec dystans 30 m ciągnąc wypełniony wodą wąż i przeciągnąć, idąc tyłem, manekina o wadze 79 kg na odległość 30 m.

Archiwum: Marcin Tekiel