Zawody w jedzeniu śledzia po kołobrzesku

Do wczorajszych „Ogólnopolskich zawodów w jedzeniu śledzia po kołobrzesku” , zgłosiło się 30 zawodników. Organizator Jacht Klub Kołobrzeg  przygotował dla każdego z zawodników po cztery pojemniki z śledzikiem w śmietanie przyrządzonym wg kołobrzeskiej receptury. Oczywiście dla liderów ,którzy potrzebowali więcej ekipa techniczna dostarczała kolejne pojemniczki. Czas trwania zawodów to dwie minuty.Zwycięzcą konkursu został p.Wierciński z Kołobrzegu  z wynikiem 5,8 zawartości opakowania, drugie miejsce przypadło p. Wruszczakowi również z Kołobrzegu , który zjadł 5,0 zawartości opakowania , natomiast trzecie miejsce zajął p.Pleminiak z Wrocławia zadawalając się zawartością czterech pojemniczków.  Główną nagrodą konkursu była wycieczka dla dwóch osób na Bornholm. Po zakończonym konkursie śledziowym rozdano nagrody IV Solnych Regat o Puchar Prezydenta Miasta Kołobrzegu. W kategorii jachtów powyżej 9 m wygrała jednostka „Cecylia” ze Szwecji natomiast drugie miejsce zajęła jednostka „Defin”. W kategorii jachtów do 9 metrów ,tryumfował jacht „Difur”, drugi był „Marcinek II”, a trzeci „Dar Dygowa” ze skiperem Stanisławem Rączkowskim. Zapraszam na fotogalerię.