Wspólna akcja Straży Gminnej i OSP z Dygowa

Od stycznia tego roku Straż Gminna Dygowo zainicjowała wraz z OSP z Dygowa i Wrzosowa dobrowolną  akcję sprawdzania szczelności pieców, kuchenek i innych urządzeń domowych, gdzie może powstać czad lub wydobywać się gaz palny. Zagrożenie to najczęściej występuje w okresie zimowym. Do tej pory sami docieraliśmy z urządzeniem kontrolnym głównie do osób starszych i mieszkających samotnie, proponując dobrowolną, oczywiście nieodpłatną kontrolę pieców i kuchenek. Teraz chcemy to poszerzyć – zachęcamy wszystkich mieszkańców naszej Gminy, aby zgłaszali do straży gminnej pod nr tel. 664458870 chęć zbadania przez nas domowych urządzeń i instalacji lub pomieszczeń za pomocą profesjonalnych urządzeń, które są w stanie wykryć między innymi następujące gazy:
-Tlenek węgla (czad)
-Gazy palne
-Siarkowodór
-Zawartość tlenu w pomieszczeniu
Podczas kontaktu telefonicznego prosimy poinformować o preferowanej godziny wizyty strażników oraz podać adres i numer telefonu.
UWAGA: akcja ma charakter kontrolny i poglądowy w dniu badania – nie zastępuje innych działań profilaktycznych (technicznych), związanych z kontrolą stanu technicznego urządzeń i sieci!
Więcej szczegółów na stronie Straży Gminnej.

Tekst i foto: T. Biełooki