Zabytkowe pojazdy w Dygowie

Stowarzyszenie Miłośników Dawnej Motoryzacji z Kołobrzegu w dniach 15-16 sierpnia już po raz 11-ty było organizatorem spotkania miłośników dawnej motoryzacji. Przez dwa dni odwiedzą okoliczne miejscowości w ramach Spotkania Integracyjno-Turystycznego Pojazdów Zabytkowych "A może morze". W dniu wczorajszym  o godzinie 14 –tej kawalkada pojazdów dotarła do Dygowa na Plac Wolności, wcześniej odwiedzając Ustronie Morskie. Miłośnicy wiekowych pojazdów  w tym roku zaprezentowali 20 motoryzacyjnych perełek. Trudne zadanie miał wójt Marek Zawadzki , aby wyróżnić któregoś z uczestników spotkania. Każdy z pojazdów to osobna historia, ogromna praca właścicieli włożona w restauracje oraz  różne klasy samochodów. Jednakże biorąc po uwagę całokształt przygotowania uczestników , czyli pojazd, rekwizyty i ubiór, subiektywnie wybór padł na Poloneza 1500 z 1983 roku z kierowcą , czarującą panią porucznik  Ewą Szatan z Koszalina. Nagrodą była pamiątkowa statuetka. Dla wszystkich uczestników spotkania wręczone zostały upominki przygotowane przez Gminę. Oczywiście nie zabrakło zupy łososiowej , którą serwował przez pewien czas wójt. Na zakończenie ,prezes Stowarzyszenia Miłośników Dawnej Motoryzacji Bogdan Stachowiak w podziękowaniu za przygotowanie spotkania uhonorował  Gminę Dygowo dyplomem. Następnie pojazdy odjechały do Dargocic.Zapraszam na fotogalerię, a wideo w kolejnym artykule.