Informacja o rekrutacji 2019/2020 w szkołach powiatu

Informacja o rekrutacji  2019/2020 w szkołach powiatu

W Biurze Rady i Zarządu Powiatu odbyła się krótka konferencja prasowa dotycząca aktualnej sytuacji w szkołach powiatu w związku z rekrutacją prowadzoną na rok szkolny 2019/2020.

Podczas konferencji Starosta Kołobrzeski Tomasz Tamborski poinformował, iż są jeszcze wolne miejsca w Zespole Szkół im. Macieja Rataja w Gościnie zarówno dla uczniów po szkole podstawowej, jak i po gimnazjum w klasach o profilu: policja, straż graniczna, straż pożarna i wojsko. Uczniowie tych klas realizują podstawę programową liceum ogólnokształcącego i dodatkowo dwie godziny tygodniowo szkolenia mundurowego. W przypadku wypełnienia miejsc w klasach mundurowych, jeśli wpłynie dostateczna liczba podań uczniów o przyjęcie do liceum ogólnokształcącego, istnieje możliwość utworzenia dodatkowych oddziałów o profilu ogólnym (niemundurowych) zarówno dla absolwentów szkoły podstawowej, jak i gimnazjum. Starosta zaproponował także uczniom i rodzicom uczniów zainteresowanych kształceniem zawodowym miejsca w Technikum Zawodowym w Zespole Szkół im. Macieja Rataja w Gościnie w zawodzie technik mechanik o specjalności użytkowanie obrabiarek skrawających (CNC), z praktyką organizowaną przez szkołę w kołobrzeskiej firmie Amberline Sp. z o.o. Poinformował również, iż w Zespole Szkół w Gościnie nie będzie dwuzmianowości zajęć lekcyjnych.

Aktualną sytuację w pozostałych szkołach w związku z trwającą rekrutacją przedstawiła Członek Zarządu Powiatu w Kołobrzegu Helena Rudzis-Gruchała. Po rozpatrzeniu wszystkich odwołań będzie istniała możliwość powiększenia oddziałów planowanych pierwotnie jako 30-osobowych do oddziałów 32 lub 34-osobowych.

Dyrektor Szkoły Halina Schulz-Tkacz poinformowała natomiast o braku możliwości zakwaterowania uczniów w internacie Zespołu Szkół w Gościnie, ponieważ uczniowie z pierwszego naboru wykorzystali dostępne miejsca.

Na zakończenie konferencji Starosta zachęcił uczniów, którzy nie zostali jeszcze zakwalifikowani do wybranych szkół, aby składali podania o przyjęcie do liceum lub technikum w Zespole Szkół w Gościnie.