Niechciane i porzucone

W dniu dzisiejszym kolejny raz ,Straż Gminna z Dygowa otrzymała zgłoszenie o porzuconych psach. Okazało się że w okolicy przystanku autobusowego w Czerninie błąkają się dwie około trzy miesięczne  suczki ,podobne do owczarków. Porzucone zwierzęta zostały w pierwszej kolejności zawiezione do weterynarza. Przebadane i po otrzymaniu niezbędnych lekarstw i szczepień  ,zostały przewiezione do gminnego przejściowego kojca. Chętni do przyszłej adopcji proszeni są o kontakt ze Strażą Gminną pod numerem telefonu 94 35 84 419 lub 664 458 870. Jednocześnie uczulamy wszystkich ,którzy widzą w okolicach przystanków autobusowych błąkające się psy o zgłaszanie tego faktu do straży, gdyż właśnie  te miejsca  są „ulubionym” miejscem do porzucania zwierząt .W załączeniu fotki szczeniąt.