Prace społecznie użyteczne w Gminie Dygowo

Po raz kolejny, trzeci rok z rzędu Urząd Gminy Dygowo zorganizował zaplecze osób które będą utrzymywać porządek oraz wykonywać drobne prace konserwacyjne na gminnych obiektach. Okres od kwietnia do października to czas wzmożonych prac związanych z koszeniem trawy ,utrzymaniem czystości na przystankach, drogach, placach zabaw i boiskach. Do wymienionych prac Powiatowy Urząd Pracy skierował 7 pracowników, którzy zgodnie z zawartą z Gmina umową odbywać będą staż i wykonywać roboty społecznie użyteczne w zmniejszonej ilości godzin. Ponadto Gmina zleciła osobom mieszkającym w poszczególnych miejscowościach gminy ,utrzymanie porządku na podstawie umowy- zlecenie. Do 15 października dysponentami pracy osób zatrudnionych i prac zleconych będą sołtysi we wszystkich gminnych miejscowościach.