facebook_page_plugin

 
Najnowsze:

UG Dygowo

Dom Kultury w Dygowie –spotkanie koncepcyjne

Brak placówki pod nazwą Dom kultury w Dygowie , to temat powracający co jakiś czas w dyskusjach na różnym forum. W większości na sesjach rady gminy.  Fakt ,że gminny ośrodek kultury jest potrzebny zgodnie łączy radę i wójta. Miejsce w zasadzie też jest właściwe i nie budzące większych zastrzeżeń, mianowicie obiekt dzisiejszej siedziby klubu piłkarskiego, siłowni i przedszkola , popularnie zwany fundamentami. W dniu dzisiejszym w urzędzie gminy odbyło się pierwsze robocze spotkanie  z udziałem zaproszonej projektantki, na którym omawiano ogólną koncepcję ewentualnej ,przyszłej adaptacji fundamentów na dom kultury. Według wstępnych założeń ma to być budynek dwukondygnacyjny, być może z poddaszem użytkowym , w którym na wysokim parterze w większej części byłoby przedszkole, na piętrze sala widowiskowa i gabinety zajęciowe. Powierzchnia użytkowa aktualnie zagospodarowanego obiektu to prawie 460 metrów kwadratowych.
Autor zdjęć Marek Kawęcki
Skopiowanie, przerobienie, dalsze rozpowszechnienie fotografii  bez zgody autora stanowiło będzie naruszenie praw autorskich.
Gmina Dygowo: portal użyteczny: www.gminadygowo.pl