Ciężki sprzęt drogowy na Diamentowej w Dygowie. Kiedy remont drogi?

W dniu dzisiejszym po raz kolejny wyrównano nawierzchnię szutrową gminnej ulicy Diamentowej. Równiarka drogowa równała i profilowała nawierzchnię a ośmiotonowy wał drogowy ją ustabilizował. Wygląda dobrze, ale wiadomo ,że po deszczach nierówności i dziury wrócą. Mieszkańcy Diamentowej liczą na remont z prawdziwego zdarzenia. Kiedy to nastąpi? W perspektywie najbliższych tygodni Gmina Dygowo złoży kolejny wniosek do Zachodniopomorskiego Urzędu Wojewódzkiego w Szczecinie o dofinansowanie remontu ulicy. Rząd przeznaczy w tym roku 174 miliony złotych na budowę i remont dróg gminnych i powiatowych w województwie zachodniopomorskim. W praktyce środki są, tylko pozostaje problem czy wniosek zostanie rozpatrzony pozytywnie. Ostatni złożony we wrześniu 2018 roku nie zakwalifikował się do dofinasowania. Wartość kosztorysowa remontu ulicy to prawie dwa miliony złotych. Biorąc pod uwagę kwotę oraz fakt innych potrzeb inwestycyjnych na terenie gminy można powiedzieć teraz albo nigdy.