Wójt honoruje Damiana Laskowskiego

W dniu wczorajszym wójt Marek Zawadzki zaprosił do siebie  kolejnego utalentowanego mieszkańca naszej gminy – Damiana Laskowskiego wraz z mamą Anną. Damian otrzymał od wójta czek o wartości 200 zł oraz upominki rzeczowe. Uhonorowanie to zawdzięcza wielkim osiągnięciom w koszykówce można powiedzieć, na skalę światową. Ten zdolny młodzieniec wraz z drużyną z Kołobrzeskiego Klubu Olimpiad Specjalnych „Radość”, pod wodzą trenera Stanisława Kozickiego, wywalczyli brązowy medal podczas 14. Światowych Igrzysk Olimpiad Specjalnych w Los Angeles. Żeby pojechać do Stanów Zjednoczonych musieli wygrać turniej regionalny, a następnie ogólnokrajowy więc droga po medal nie była łatwa. Jest to ogromny sukces, ponieważ w przeciwieństwie do wielu dyscyplin indywidualnych, w koszykówce można było zdobyć tylko jeden medal i oni tego dokonali. Damian spędził 10 niezapomnianych dni w USA, w atmosferze wspaniałej radosnej rywalizacji sportowej.

Tekst i zdjęcia UG Dygowo