Wybory w Gminie Dygowo

Zakończyły się wybory do Sejmu i Senatu. W gminie Dygowo działały cztery Obwodowe Komisje Wyborcze: Dygowo, Wrzosowo, Piotrowice i Czernin ,oraz dwa lokale w obwodach zamkniętych: DPS Piotrowice i DPS Włościbórz. Na podstawie protokołów wywieszonych przez komisje przygotowałem zestawienie głosów. na poszczególne partie: PiS 459, PO 354, KUKIZ’15 282, Zjednoczona Lewica 158, PSL 113, Nowoczesna 99, KORWiN 58 ,RAZEM 54.Przy lokalu wyborczym w Czerninie swoich ankieterów miała międzynarodowa grupa badawcza Ipsos, która z wyborów parlamentarnych realizowała badanie exit poll. Wyniki badania zaprezentowane zostały wczoraj o godzinie  21:00 w wieczorach wyborczych przygotowanych przez główne stacje telewizyjne w Polsce. W załączeniu szczegółowa tabela i fotogaleria. Oficjalne wyniki przekażę po opublikowaniu przez PKW.