Uszkodzenie przyłacza gazowego w Dygowie

Dziś po godzinie ósmej w trakcie prowadzenia robót elektrycznych na ulicy Ogrodowej ,doszło do rozszczelnienia przyłącza gazowego zasilającego budynek Straży Gminnej. Operator mini koparki , firmy wykonującej remont  w Urzędzie Gminy ,w trakcie kopania rowu kablowego  zawadził łyżką istniejącą rurę gazu. Na miejsce zdarzenia jako pierwsze przybyły jednostki Państwowej Straży Pożarnej z Kołobrzegu i OSP  z Dygowa. Teren został zabezpieczony przez strażników gminnych, wyznaczono strefę bezpieczeństwa. Wstępnego zabezpieczenia upływu gazu z rury PE fi 32 mm dokonali strażacy , natomiast przybyłe ekipy Pogotowia Gazowego z Kołobrzegu wykonały  ostatecznego zamknięcia przepływu gazu i przystąpiły do naprawy.