Relacja z gminnych zawodów wędkarskich

Na łowisku Jana Szyszki w Sojkowie odbyły się w sobotę I Gminne Zawody w Wędkowaniu Spławikowym. Organizatorzy jak i uczestnicy mogą je zaliczyć do udanych. Dopisała pogoda i frekwencja, zgłosiło się 38 zawodników wśród których 12 stanowiły dzieci. Po sześciu godzinach wędkowania co prawda efekty nie były imponujące ,gdyż ryby skutecznie omijały haczyki zawodników, ale nie to było najważniejsze. Mile spędzony czas w piknikowej i rodzinnej atmosferze oraz wdrażanie najmłodszych adeptów w sztukę wędkowania ,to zasadniczy cel imprezy. Jednakże jak na zawody przystało wyłoniono najlepszych. Zwycięzcą i Mistrzem w wędkowaniu spławikowym w sezonie 2015 został Jan Zabrocki ,któremu złowiony karp o wadze 2,510 kg zapewnił wygraną także w kategorii Największa Ryba. Drugie miejsce zajął Robert Gajdan (0,535 kg) ,a trzecie Jan Galek (0,325 kg). Dla wymienionych zawodników wręczone zostały cenne nagrody rzeczowe , natomiast dla wszystkich dzieci pamiątkowe medale.  Organizatorzy dziękują sponsorom dzięki którym mogły się odbyć zawody : właścicielowi łowiska panu Janowi Szyszce , Staroście Powiatu Kołobrzeskiego Tomaszowi Tamborskiemu , PZW z Dygowa oraz państwu Honoracie i Remigiuszowi Gzyl z Piekarni „Bravo”.