Wygrana Grota z Fanzą

W dniu wczorajszym Grot Dygowo na sali OPP w Kołobrzegu pokonał miejscową Fanzę 2:3 (25:19, 15:25, 20:25, 25:23, 13:15) Grot wystąpił w składzie: K.Niemierzycki, J.Nejman, A.Zaleski, G.Starczyk, T.Hrom, P. Zoruk, oraz M.Herdzik, F.Klimek. Przed rozpoczęciem tego pojedynku wiedzieliśmy że będzie to bardzo trudne spotkanie, które rozpoczęliśmy bardzo źle, po raz kolejny bardzo długo "wchodzimy" w mecz, na początku widoczny był brak koncentracji co skutkowało wieloma prostymi błędami, był to również taki fragment spotkania w którym nic kompletnie nam nie wychodziło, jednak wiedzieliśmy że musimy przetrwać ten fragment meczu bo taki stan rzeczy nie będzie trwał wiecznie, w końcówce pierwszego seta dokonaliśmy jak się okazało kluczowej zmiany na pozycji rozgrywającego miejsce młodego Karola Niemierzyckiego zajął bardziej doświadczony Maciek Herdzik, co prawda nie udało nam się wygrać pierwszej partii ale pojawiły się pierwsze dobre akcje z naszej strony co dobrze wróżyło na pozostałą część spotkania pierwszy set jednak wygrali gospodarze 25:19. Drugie seta rozpoczęliśmy z M.Herdzikiem na rozegraniu oraz w miejsce P. Zoruk pojawił się na boisku F.Klimek jak się okazało były to bardzo trafione zmiany. Wyeliminowaliśmy proste błędy bardzo dobrze w ataku prezentowali się nasi skrzydłowi (Nejman, Zaleski, Klimek) którzy pewnie kończyli swoje ataki, dołożyliśmy do tego dobrą grę blokiem i był to fragment dobrej siatkówki w naszym wykonaniu co skutkowało wygraniem dwóch setów do 15-tu i 20-tu. I gdy wszystko zmierzało do szczęśliwego końca niestety dla nas zawodnicy z Fanzy poprawili znacznie swoją grę a w końcowej części tej odsłony sprzyjało im szczęście i od wyniku 22:22 to oni zdobyli 3 punkt ,a my tylko 1 więc wygrali do 23. Piąty set to od początku pełna koncentracja w naszym zespole i równa gra która pozwoliła nam osiągnąć przewagę na początku tej partii której to nie oddaliśmy już do końca i choć od stanu 14:10 dla Grotu popełniliśmy kilka błędów w ataku to ostatecznie zakończył spotkanie pewnym atakiem ze skrzydła F. Klimek i całe spotkanie wygraliśmy 3:2.W naszej drużynie wszyscy zawodnicy zagrali bardzo równo więc wyróżnić trzeba by było cały zespół niemniej jednak chyba najważniejszy był M. Herdzik oraz bardzo pewnie grający skrzydłowi K. Nejman, F.Klimek i A. Zaleski.Przed nami teraz kilka dni przerwy więc będziemy mogli spokojnie potrenować i przygotować się do meczu z Białogardem który to już w piątek 6 listopada, na który zapraszamy serdecznie naszych kibiców.
                                                                                                              W załączeniu tabela po I kolejce.
Relację przygotował Grzegorz Starczyk