Grot wygrywa w Białogardzie

W dniu wczorajszym Grot Dygowo rozegrał wyjazdowy mecz w Białogardzie z Elitą. Nasza drużyna wygrała 1:3 (10:25, 25:18, 21:25, 13:25) i wystąpiła w składzie: A.Zaleski, J.Nejman, K.Niemierzycki, P.Zoruk, A.Markowski, F.Klimek oraz G.Starczyk, M.Herdzik. Relację ze spotkania przygotował Grzegorz Starczyk . W tym meczu od początku daliśmy szanse odpocząć kilku podstawowym zawodnikom ,ale zastępujący ich spisali się bardzo dobrze. Pierwszy set to praktycznie bezbłędna gra naszej drużyny. Mieliśmy przewagę w każdym elemencie. Jednak w drugiej partii gospodarze dzięki kilku udanym akcjom zyskali niewielką przewagę w trakcie seta i ostatecznie to oni wygrali drugą odsłonę. Nasz zespół w pewnym momencie jakby stanął,  a gospodarzom  wychodziło wszystko. Wiec drugi set przegraliśmy do 18-tu. Trzecia partia to bardzo wyrównana gra obu drużyn ,które popełniały mało błędów.  Jednak w końcówce seta na boisku pojawili się dwaj doświadczeni gracze ( Herdzik i Starczyk ) i Grot wygrywa do 21. Czwarty set to bardzo dobra gra naszych zawodników od początku narzuciliśmy swój styl gry. Wygrywaliśmy bardzo dużo kontr i szybko zaczęliśmy kontrolować te partie ,ostatecznie wygrywając do 13. MVP spotkania został wybrany nasz zawodnik - Filip Klimek. Dzięki tej wygranej najprawdopodobniej uda nam się wskoczyć na 3 miejsce w tabeli.