Zebranie sprawozdawcze OSP Dygowo

W sobotę 10 marca odbyło się  zebranie sprawozdawcze  Ochotniczej Straży Pożarnej w Dygowie. Miejscem spotkania była miejscowa świetlica. Zebranie prowadził prezes jednostki dh Marcin Tekiel. Gośćmi zebrania byli: Komendant Powiatowy PSP w Kołobrzegu -bryg. Krzysztof Makowski , Wiceprezes Zarządu Oddziału Powiatowego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP w Kołobrzegu - dh Mirosław Zalewski ,wójt Grzegorz Starczyk oraz sympatycy- przedsiębiorcy: Zygmunt Adaszewski i Tadeusz Lewandowski . Przed oficjalną częścią zebrania druhny i druhowie wzajemnie obdarowali się kwiatami z okazji Dnia Kobiet i czekoladkami z życzeniami z okazji Dnia Mężczyzny. Przypadający na 11 marca Dzień Sołtysa także miał swój akcent. Strażak –ochotnik Wojciech Galek otrzymał życzenia i upominek od kolegów. Była także okazja do podziękowań. Zygmunt Adaszewski za wsparcie zakupu lekkich pojazdów pożarniczych dla OSP w Dygowie i Czerninie ,otrzymał pamiątkowy grawerton.  Następnie odbyło się ślubowanie na sztandar  trzech druhen , które z MDP weszły w skład członków zwyczajnych jednostki w Dygowie. Ślubowanie odebrał komendant gminny Szymon Skiba. Oficjalna część zebrania to przedstawienie sprawozdań za rok 2017 i planów na rok obecny. Po  odczytaniu sprawozdania Komisji Rewizyjnej, druhowie jednogłośnie udzielili absolutorium zarządowi. Głos zabrał komendant powiatowy bryg. Krzysztof Makowski, który wysoko ocenił wyszkolenie członków jednostki. Podkreślił ,że ochotnicy z Dygowa to pełnowartościowi ratownicy o porównywalnym poziomie do strażaków zawodowych. Zwrócił uwagę na konieczność zwiększenia działalności jednostki OSP związanej z prewencją społeczną i edukacją dzieci i młodzieży w zakresie zapobiegania pożarom i innym zdarzeniom. Wiceprezes dh Mirosław  Zaleski  zaznaczył ,że jednostka z Dygowa pod względem wyposażenia i wyszkolenia jest wzorcowa dla innych w powiecie.  Wójt Grzegorz Starczyk również nawiązał do wysokiego wyszkolenia strażaków w kontekście pożaru budynku mieszkalnego w Dygowie. Podkreślił, że ich umiejętności umożliwiły współdziałanie z zastępami PSP ,co zminimalizowało straty materialne. Zebranie było także okazją do wręczenia członkom jednostki medali i odznaczeń. Srebrny medal „Za Zasługi dla Pożarnictwa” otrzymała dh Genowefa Karczewska, brązowe dh Emilia Królik i dh Jerzy Leszczyński.  Druh Marcin Tekiel podziękował za wsparcie jego uczestnictwa w  Mistrzostwach Europy Firefighter Combat Challenge w Łodzi. Pamiątkowe grawertony otrzymali naczelnik OSP Dygowo Mirosław Andrusieczko i wójt Grzegorz Starczyk. Na zakończenie zebrania wybrano nowego kronikarza jednostki. Funkcję tę pełnić będzie dh Aleksandra Cheba.