"Koperek" hitem w na festiwalu Kamieniu Pomorskim

W dniu wczorajszym  w Kamieniu Pomorskim rozpoczął się Festiwal Współczesnej Kultury Ludowej im. Jana Iwaszczyszyna. W tym roku w trakcie dwudniowego kamieńskiego święta organizatorzy ponad prezentację dorobku zespołów  śpiewaczych i tanecznych i  zainicjowali także przekaz  tożsamości kulinarnej zachodniej Polski. Przepisy przywiezione z terenów II Rzeczypospolitej są inspiracją oraz kultywują najlepsze tradycje Kuchni Polskiej. Nasza gmina prezentowała się dorobkiem Zespołu Śpiewaczego „Dąbrówka” ,który wspomagał wójt Marek Zawadzki. Wspólne wykonali utwór „Koperek” . Zmęczona upałem publiczność , zachęcona przez wójta do włączania się w śpiew i ruch, gromko nagrodziła oklaskami naszych reprezentantów . Ekspresyjne  wykonanie utworu  przez wójta oraz ciekawa choreografia podobały się wszystkim.  Także jury doceniło to wykonanie i nagrodziło w dniu dzisiejszym „Dąbrówkę”, pierwszym miejscem w kategorii zespołów z akompaniamentem akustycznym. Zapraszam na fotogalerię i video z „Koperkiem”
.