facebook_page_plugin
Najnowsze:

Parafia Dygowo

Święto Wniebowzięcia NMP. Uroczystość odpustowa w Czerninie

W dniu dzisiejszym obchodzimy święto Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Odwieczne przekonanie w Kościele  Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny z duszą i ciałem ma odzwierciedlenie w licznych świątyniach pod tym wezwaniem. Wśród tych świątyń jest kościół filialny w Czerninie, w którym dziś wierni przeżywali uroczystość odpustową. Liturgię sprawował ks. Paweł Wojtalewicz. Dzisiejsze święto nazywane jest także Świętem Matki Boskiej Zielnej. Tradycyjnie we wszystkich kościołach parafii ks. Paweł poświęcił przyniesione przez wiernych bukiety zawierające zioła, kwiaty, zboża i warzywa. W czasie Mszy św. modlono się również za Ojczyznę , gdyż 15 sierpnia, w rocznicę Cudu nad Wisłą obchodzone jest święto Wojska Polskiego.
Autor zdjęć Marek Kawęcki

Parafia Dygowo

.

 

Parafia należy do dekanatu Gościno .W skład parafii wchodzi kościół parafialny  Wniebowstąpienia Pańskiego  , kościół filialny

w Czerninie Wniebowzięcia NMP i kościł filialny

w Świelubiu św.Jana Ap. i E.

Proboszczem parafii , od 19.09.2009 roku jest
ks. dziekan Piotr Niedźwiadek
1. stycznia 2016 r. mianowany został
dziekanem Dekanatu Gościno


Nabożeństwa w dni powszednie: Dygowo 18:00

( w styczniu , lipcu i sierpniu 8:30 )

Nabożeństwa w niedziele i święta: Dygowo 8:00 i 12:30 , Czernin 9:30 , Świelubie 11:00

 

Adres parafii:

78-113 Dygowo , ul. Wolności 4 

tel. 94 354 91 75

Biuro Parafialne
czynne środa, sobota 15:00 - 16:30

 

Nr konta bankowego parafii

19 8562 0007 0040 0031 2000 0010

Strona Diecezji Koszalińsko- Kołobrzeskiej
 

 
Caritas Dygowo


Rada Parafialna

OgłoszenieOgłoszenia

 

Gmina Dygowo: portal użyteczny: www.gminadygowo.pl