Parafia Dygowo

Święto Wniebowzięcia NMP. Uroczystość odpustowa w Czerninie

W dniu dzisiejszym obchodzimy święto Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Odwieczne przekonanie w Kościele  Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny z duszą i ciałem ma odzwierciedlenie w licznych świątyniach pod tym wezwaniem. Wśród tych świątyń jest kościół filialny w Czerninie, w którym dziś wierni przeżywali uroczystość odpustową. Liturgię sprawował ks. Paweł Wojtalewicz. Dzisiejsze święto nazywane jest także Świętem Matki Boskiej Zielnej. Tradycyjnie we wszystkich kościołach parafii ks. Paweł poświęcił przyniesione przez wiernych bukiety zawierające zioła, kwiaty, zboża i warzywa. W czasie Mszy św. modlono się również za Ojczyznę , gdyż 15 sierpnia, w rocznicę Cudu nad Wisłą obchodzone jest święto Wojska Polskiego.

Parafia Dygowo

.

Parafia należy do dekanatu Gościno .W skład parafii wchodzi kościół parafialny  Wniebowstąpienia Pańskiego  , kościół filialny

w Czerninie Wniebowzięcia NMP i kościł filialny

w Świelubiu św.Jana Ap. i E.

Proboszczem parafii , od 19.09.2009 roku jest
ks. dziekan Piotr Niedźwiadek
1. stycznia 2016 r. mianowany został
dziekanem Dekanatu Gościno