Na szlaku św. Jakuba przez Gminę Dygowo

Ponad rok temu znany podróżnik Marek Kamiński w drodze do Santiago de Compostela przechodził przez Kukinię idąc szlakiem Pomorskiej Drogi św. Jakuba. Dziś w ostoi leśnej koła łowieckiego przy Parsęcie spotkałem młodego pielgrzyma ,który postanowił przejść odcinek z Żukowa w województwie pomorskim do bazyliki św. Jakuba w Szczecinie. Szymon jest studentem informatyki i korzystając z urlopu dziekańskiego postanowił ,że jako pątnik wyruszy na szlak pielgrzymkowy z mając określone intencje i jednocześnie chcąc poznać piękno i historię Pomorza. Na terenie gminy Dygowo gościny i noclegu udzielił Szymonowi ks. Kazimierz z parafii Wrzosowo. Pomorska Droga Świętego Jakuba, która przechodzi przez naszą gminę jest jednym z lepiej oznaczonych szlaków jakubowych w Polsce. Posiada własną stronę internetowa , aplikację na smartfona oraz przewodnik książkowy.  Zapraszam na rozmowę z Szymonem w przerwie  dziennego odcinka z Wrzosowa  do Kołobrzegu.