Nominacja dla "Dygowianek"

Ponad 35 lat istnienia Zespołu Śpiewaczego Dygowianki, tworzy długa listę osiągnięć. Widać to we wniosku do Starosty Kołobrzeskiego  o przyznanie nagrody „Kołobrzeski Pegaz Kultury” w kategorii Twórca Kultury, jaki złożył Wiceprzewodniczący Rady Powiatu Grzegorz Starczyk. Dygowianki to niewątpliwie marka i dobro Gminy Dygowo  i miło jest ,że jest to doceniane. Warto jednak przy tej okazji zwrócić uwagę na konieczność kultywowania długoletniej  tradycji twórczości zespołu. Włączenie młodzieży oraz niezbędnych nazwijmy to „trendy” muzyki  ludowej lub jak kto woli folkowej, to ważne zadanie dla wszystkich pasjonatów jak i odpowiedzialnych za kulturę w Gminie Dygowo.  W tej chwili życzymy aby nominacja Dygowianek spotkała się z jak najlepszą oceną kapituły tegorocznych Pegazów. Zapraszam do obejrzenia  materiału z ubiegłorocznej edycji do której nominowany był zespół  Dąbrówka oraz informacji o nominacji na ten rok przekazanej  w materiale wideo przez Grzegorza Starczyka.