Projekt Patria Colbergiensis. Dlaczego to robię ? (wideo)

Robert Maziarz ,autor unikatowego , odważnego projektu – Muzeum Patria Colbergiensis- otrzymał tegorocznego Pegaza Kultury w kategorii  animator kultury. Przedsięwzięcie, w które włożył pasję , determinację ,zaufanie przyjaciół i włodarzy miasta ,zaowocowało uznaniem Kołobrzeżan , miłośników historii z Polski i Europy a także turystów. Dziś muzeum w piwnicach ratusza stało się obowiązkowym punktem zwiedzających miasto i sprawia wrażenie jakby tam było od zawsze. Robert ,który chętnie włączył się we współpracę z naszym portalem tworząc cykl nagrań pod wspólnym tytułem „Historia z tej ziemi”, w nowatorski sposób, niejednokrotnie przez humor przekazuje i przybliża historię ziemi kołobrzeskiej. Dlaczego to robi ? W rozmowie ze mną  o jednym z powodów powiedział: Jeżeli my nie zadbamy o tę spuściznę ,która została tutaj po tych ,którzy byli przed nami …, to również pamięć o nas przepadnie w pomroce dziejów. Zapraszam na rozmowę z Robertem Maziarzem.