Uwaga wędkarze ! Nowe zasady połowów na Parsęcie

Bardzo nietypowo rozpoczął się rok dla wędkarzy z gminy Dygowo oraz dla wszystkich miłośników połowów na Parsęcie. Z informacji przekazanej przez Grzegorza Starczyka z PZW Dygowo wynika ,że Regionalny Zarząd Gospodarki Wodnej w Szczecinie wypowiedział Okręgowi PZW Koszalin umowy użytkowania obwodów rybackich na rzece Wieprza i Parsęta. Dla naszych wędkarzy oznacza to ,że w tej chwili tylko dyrektor RZGW w Szczecinie jest uprawniony do wydawania  zezwoleń uprawniających do wędkowania na rzece Parsęcie. Zezwolenia są darmowe i wydawane są od dnia 12 stycznia 2016 r. ,do dnia ustanowienia nowego użytkownika rybackiego dla ww. obwodów rybackich. Jak uzyskać zezwolenie ? Należy wysłać swoje dane (imię i nazwisko, numer karty wędkarskiej i adres zamieszkania) na adres internetowy Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.. Czas oczekiwania zależy od liczby napływających wniosków. Zezwolenie określają nowe zasady łowienia na Parsęcie. Między innymi wprowadzono całkowity zakaz zabierania łososi oraz okresy ochronne dla okonia i leszcza. Więcej informacji można uzyskać pod nr tel. 506 043 834.