Żubry odwiedziły gminę Dygowo

W dniu dzisiejszym w godzinach południowych Straż  Gminna z Dygowa zauważyła na skraju lasu w zakolu pola za Bardami dwa pasące się żubry.  Najprawdopodobniej to te same osobniki ,które w sobotę wywołały ogromne zainteresowanie pojawiając się na polach miedzy Kołobrzegiem a Budzistowem. Migracja tych największych żyjących w Europie saków nie jest pierwszą zaobserwowaną na tych terenach. Zwierzęta pochodzą najprawdopodobniej ze stada zachodniopomorskiego bytującego na terenie nadleśnictwa Mirosławiec. Przemieszczanie dzikich zwierząt możliwe jest dzięki korytarzom ekologicznym ,które powstały dzięki analizie środowiskowej rozmieszczenia aktualnego i historycznego, a także obserwacji  migracji żubra, łosia, jelenia, niedźwiedzia, wilka i rysia.