facebook_page_plugin

 
Najnowsze:

Stramniczka

Akcja ratunkowa uwięzionego zwierzęcia

W dniu dzisiejszym przed południem do Straży Gminnej w Dygowie wpłynęło zgłoszenie, że w ogrodzeniu posesji ,przy drodze gminnej w Stramniczce uwięziony jest młody jelonek. Komendant straży powiadomił  służby leśne Leśnictwa Bagicz i Koła Łowieckiego „Ryś”. Na miejscu zdarzenia okazało się,że pomiędzy prętami stalowego ogrodzenia , tylną częścią tułowia zakleszczył się koziołek.  Zwierzę było przerażone  i wycieńczone. Ratownicy podjęli próbę jego uwolnienia. Niestety wąska szczelina uniemożliwiła takie działanie. Zbawienne okazało się zastosowanie lewarka samochodowego, dzięki któremu  jeden pręt pękł  na spawie .Umożliwiło to wydostanie jelonka. Po oględzinach stwierdzono ,że zwierzę nie ma oznak uszkodzenia ciała i po przeniesieniu go na otwarty teren wypuszczono. Dzięki szybkiej interwencji Podleśniczego Pawła Starczyka , komendanta naszej Straży Gminnej i Zbigniewa  Grygonisa z koła łowieckiego uratowane zwierzę odzyskało wolność.
Gmina Dygowo: portal użyteczny: www.gminadygowo.pl