PowiatowyTurniej Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym w Dygowie

W dniu wczorajszym na terenie Zespołu Szkół w Dygowie  odbył się 39.Powiatowy Turniej Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. Organizatorem turnieju byli: Sekcja Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Kołobrzegu, Zespół Szkół w Dygowie  i Gmina Dygowo. Nagrody ufundowały samorządy gminne z powiatu kołobrzeskiego. W turnieju wzięło udział 8 drużyn 4-osobowych ze szkół podstawowych i 8 drużyn 3- osobowych  z gimnazjów z całego powiatu. Eliminacje przeprowadzono czteroetapowo :test z wiedzy o ruchu drogowym , jazda rowerem w miasteczku rowerowym i  po torze przeszkód oraz udzielanie pomocy przedmedycznej. Wyniki turnieju:
DRUŻYNOWO ( w kolejności od 8 do 1 miejsca)
I.            SZKOŁY PODSTAWOWE
8. Szkoła Podstawowa we Wrzosowie                 ogółem punktów - 144
7. Szkoła Podstawowa w Siemyślu                       ogółem punktów - 123
6. Szkoła Podstawowa w  Robuniu                        ogółem punktów –120
5. Szkoła Podstawowa w  Drzonowie                   ogółem punktów – 120
4. Szkoła Podstawowa  nr 6 w Kołobrzegu           ogółem punktów – 109
3. Szkoła Podstawowa w Rymaniu                        ogółem punktów – 92
2. Szkoła Podstawowa nr 4 w Kołobrzegu             ogółem punktów – 68
1. Szkoła Podstawowa w Ustroniu Morskim          ogółem punktów – 46

II.           SZKOŁY GIMNAZJALNE
8. Gimnazjum w Gościnie                                        ogółem punktów - 81
7. Gimnazjum   nr 3 w Kołobrzegu                          ogółem punktów - 58
6. Gimnazjum w Dygowie                                        ogółem punktów – 57
5. Gimnazjum w Dźwirzynie                                   ogółem punktów – 54
4. Gimnazjum w Rymaniu                                       ogółem punktów – 52
3. Gimnazjum  nr 1  w Kołobrzegu                          ogółem punktów – 46
2. Gimnazjum w Siemyślu                                       ogółem punktów – 44
1. Gimnazjum w Ustroniu Morskim                         ogółem punktów – 36
Zwycięskie drużyny za zajęcie I, II, III miejsca otrzymały dla swoich szkół puchary i dyplomy. Zwycięzcy indywidualni za zajęcie I, II, III miejsca otrzymali nagrody rzeczowe w postaci rowerów.
INDYWIDUALNIE
SZKOŁY PODSTAWOWE
1.           Nikola Liszka z SP Ustronie Morskie                        ogółem punktów - 8
2.           Jakub Drwęcki z SP nr 6 Kołobrzeg                        ogółem punktów - 8
3.           Wiktoria Rudzka z SP Ustronie Morskie                  ogółem punktów - 9
1.           Marcin Brzóska z Gimnazjum nr 1 w Kołobrzegu    ogółem punktów - 5
2.           Maciej Pilewski z Gimnazjum w Rymaniu                ogółem punktów - 8
3.           Dariusz Kobylański z Gimnazjum w Dźwirzynie      ogółem punktów - 9

Nagroda indywidualna dla uczestnika, który otrzymał najwięcej punktów z testów:
Szkoła Podstawowa – Rudzka Wiktoria SP Ustronie Morskie
Gimnazjum – Marcin Brzóska  Gimnazjum nr 1 Kołobrzeg
Nagroda indywidualna dla dziewczyn, które uzyskały najlepsze wyniki w 3 konkurencjach (testy, miasteczko ruchu drogowego i tor przeszkód)
Szkoła Podstawowa – Nikola Liszka z SP Ustronie Morskie
Gimnazjum –  Julia Wińcza z Gimnazjum w Ustroniu Morskim
Nagrody:
Zwycięskie drużyny za zajęcie I, II, III miejsca otrzymały dla swoich szkół puchary i dyplomy. Zwycięzcy indywidualni za zajęcie I, II, III miejsca otrzymali nagrody rzeczowe w postaci rowerów i dyplomów. Ponadto dwóch uczestników Turnieju ze Szkoły Podstawowej i Szkoły Gimnazjalnej otrzymały po piórze PARKER za najlepiej napisany test wiedzy oraz dwie dziewczyny ze Szkoły Podstawowej i Gimnazjum otrzymały MP3 za  najlepsze wyniki w 3 konkurencjach (testy, miasteczko ruchu drogowego i tor przeszkód).
Komisja sędziowska w składzie:
Przewodniczący – asp. szt. Marek Zakałużny Zastępca Naczelnika Wydziału Prewencji i Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Kołobrzegu.
Członkowie Komisji:
-   Agnieszka Lipczyńska Wicedyrektor Zespołu Szkół w Dygowie