Kolejna akcja służb i mediów na Parsęcie

Ostatnie tygodnie obfitują w doniesienia medialne  o akcjach służb przeciw kłusownikom ryb łososiowatych. Trwający od września do grudnia okres migracji troci i łososi zachęca ludzi czerpiących zysk z procederu kłusownictwa do zastawiania pułapek w nurcie rzeki. Niezbędne są więc działania do ograniczenia kłusownictwa. W poniedziałek 30 listopada na terenie gminy Karlino i Dygowo na rzece Parsęcie i jej dopływach miała miejsce kolejna akcja służ: SM Karlino, SG Dygowo, Policja Karlino, Społeczna Straż Rybacka z Białogardu, Straż Leśna i Straż Graniczna. Działania te wspierał POSP Tryton z Kołobrzegu. Obecne były także media, które przygotowały relację z działań. Ujawniono trzy sieci kłusownicze. Jedna przegradzała rzekę do połowy jej szerokości. Zapraszam do obejrzenia materiałów: TVP Szczecin, kronika z 31.11.2015 18.30, 20.00  http://szczecin.tvp.pl/22861247/walka-z-klusownictwem-akcja-strazy-rybackiej, oraz Radia Koszalin: http://www.radio.koszalin.pl/pl/artykul/klusownicy-w-regionie-nadal-aktywni.12984.html. Fotografie z akcji udostępnił komendant SG Dygowo Tomasz Biełooki.

Drukuj