• Elementy odblaskowe rozdane przedszkolakom z gminy Dygowo

  Policjanci z posterunku Policji w Dygowie rozdali dzieciom z oddziałów przedszkolnych w Czerninie i Dygowie odblaski. Kierownik posterunku Rafał Czechowicz i dzielnicowy Grzegorz Gęsiarz w czasie spotkania z dziećmi omawiali zasadność noszenia elementów odblaskowych, szczególnie w okresie jesienno-zimowym. Policjanci uświadamiali najmłodszych ,że nawet jeden mały odblask, noszony w na ubraniu  jest widoczny z daleka przez kierujących pojazdami.

  W najbliższym czasie elementy odblaskowe zostaną również przekazane dzieciom w przedszkolu we Wrzosowie. Zakup odblasków przy współpracy z Posterunkiem Policji w Dygowie sfinansowała Gmina Dygowo.

   

 • Miniolimpiada Przedszkolaków w Dygowie

  W szkole w Dygowie zorganizowano pierwszą Miniolimpiadę Przedszkolaków. Brały w niej udział dzieci z terenu gminy Dygowo i gminy Kołobrzeg. Przedszkolaki startowały w konkurencjach: : biegi slalomem ,  rzut woreczkiem do celu, kopanie piłki do bramki. Zwycięzcami były wszystkie przedszkolaki. Dyplomy i medale wręczyła dyrektorka szkoły Magdalena Skonieczka. Na zakończenie organizatorzy przygotowali przedszkolakom ognisko. Hasło olimpiady: „Przedszkolaki z jednej paki”. Na otwarciu tego wydarzenia obecny był wójt Grzegorz Starczyk.  

 • Przedszkolaki przywitły wiosnę na sportowo

  W Czerninie odbyła się Wiosenna Olimpiada Przedszkolaków. W rywalizacji sportowej stanęły oddziały przedszkolne z Czernina, Dygowa i Wrzosowa. Dzieci brały udział w konkurencjach rywalizując ze o jak najlepszy wynik. Śmiechu i dobrej zabawy nie zabrakło!

   Obecny na zawodach był wójt Grzegorz Starczyk , który po zakończonej olimpiadzie wręczył nagrody i puchary.

  I miejsce Dygowo

  II miejsce Czernin

  III miejsce Wrzosowo

   

 • Przedszkolaki z Dygowa wystawiły jasełka (foto)

  Przedszkolaki z grupy pięciolatków zaprezentowały na świetlicy w Dygowie przedstawienie jasełkowe. Niezwykły spektakl dedykowany był babciom i dziadkom z klubu seniora „Sercem Młodzi”. Widowisko w wykonaniu przedszkolaków dostarczyło widzom wiele wzruszeń i stworzyło miłą atmosferę. Jasełka obejrzał również wójt Grzegorz Starczyk oraz przewodniczący rady gminy Jerzy Leszczyński.