• Bocian porażony prądem linii średniego napięcia

    Odłącznik na słupie linii średniego napięcia okazał się zabójczy dla bociana ,który próbował na nim usiąść. Duża rozpiętość skrzydeł tego ptaka sprawia ,że nie mieszczą się one między przewodami linii. Zdarzenie miało miejsce na linii energetycznej zlokalizowanej wzdłuż drogi na Lisią Górę. Zostało powiadomione pogotowie energetyczne.

  • Ulica Główna w Dygowie bez słupów energetycznych

    Przebudowa ulicy Głównej w Dygowie zakończyła się w listopadzie 2022 roku, ale usuwanie słupów energetycznych wraz z przyłączami napowietrznymi do domostw na dobre rozpoczęło się w dniu dzisiejszym. Proces przełączania zasilania budynków  do sieci kablowej trwał sporo czasu, ale efekt krajobrazowy  jest doskonały.  Można powiedzieć ,że zniknęły elementy infrastruktury , które nie zdobiły  głównej ulicy Dygowa. Likwidację linii napowietrznych sfinansowała Gmina Dygowo.ulica-Glowna-w-Dygowie-

    Tak było jeszcze do niedawna.