• Boże Ciało – procesja wiernych w Dygowie

  W dniu uroczystości Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa zwanego Bożym Ciałem ulicami Dygowa przeszła procesja wiernych. W tym roku w parafii Dygowo była tylko jedna procesja.

 • Boże Ciało – Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa w parafii Dygowo

  Obchody Bożego Ciała w parafii Dygowo miały szczególnie uroczysty charakter. O godzinie 12:30 wierni zgromadzili się na Mszy Świętej, odprawionej przez proboszcza ks. dziekana Piotra Niedźwiadka. Po zakończeniu Eucharystii, odbyła się tradycyjna procesja, która przeszła ulicami Dygowa. Procesja była prowadzona przez strażaków z Ochotniczych Straży Pożarnych z Czernina, Dygowa i Stojkowa. W tym roku za przygotowanie ołtarzy odpowiedzialne były grupy parafian z Dębogardu, Gąskowa, Pustar oraz rodzice dzieci, które przystąpią do Pierwszej Komunii Świętej.

 • Boże Ciało w Gminie Dygowo

  W dniu dzisiejszym na terenie gminy Dygowo przeszły trzy procesje Bożego Ciała – w Czerninie , Dygowie i Wrzosowie. Mieszkańcy poszczególnych ulic lub miejscowości przygotowali przyozdobione brzózkami ołtarze. Tradycyjnie asystę procesyjną Najświętszego Sakramentu stanowili strażacy z gminnych jednostek Ochotniczej Straży
 • Procesja Bożego Ciała w Dygowie

  Ulicami Dygowa przeszła tradycyjna procesja. Na zakładce Parafii Dygowo dostępna jest obszerna fotogaleria.

 • Uroczystość Bożego Ciała w Dygowie (wideo)

  W Dygowie odbyła się uroczystość Święta Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej, czyli Bożego Ciała. Ulicami miejscowości przeszła procesja wiernych, z powodu pandemii, jedyna w  parafii. Ołtarze przygotowali : pierwszy mieszkańcy Czernina, drugi ołtarz mieszkańcy Dębogardu, trzeci ołtarz mieszkańcy  Świelubia, a czwarty rodzice dzieci przygotowujących się do I Komunii św.. Procesję prowadzili: proboszcz parafii Dygowo ks. dziekan Piotr Niedźwiadek i ks. senior Tadeusz Gorla. Tradycyjnie asystę zapewnili strażacy z gminnych jednostek OSP z Dygowa , Czernina i Stojkowa.

 • Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa w Dygowie

  Po sumie w kościele parafialnym wyszła na ulice Dygowa tradycyjna procesja do czterech ołtarzy , którą poprowadzili ks. Piotr Niedźwiadek i ks. Tadeusz Gorla. Po procesji Bożego Ciała Caritas  Parafialny rozprowadzał cista upieczone przez parafian.  Uzyskane środki będą przeznaczone na cele charytatywne. Wypieki w tym roku były wyjątkowe,  gdyż przechodzący w procesji obok stoiska z trudem odrywali wzrok o smakołyków.

 • Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa w Dygowie

  Po sumie ,ulicami Dygowa przeszła do czterech ołtarzy tradycyjna procesja Bożego Ciała. Monstrancję  z Najświętszym Sakramentem nieśli na przemian ks. dziekan Piotr Niedźwiadek i goszczący w parafii ks. Adam Falewicz. Asystę stanowili strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej z Dygowa i Stojkowa. W tym roku ołtarze przygotowali parafianie z Czernina ,Gąskowa, Bard i Miechęcina oraz  rodzice dzieci z klas III , które w tym roku przystąpią do komunii świętej. Parafialny Zespół Caritas po procesji tradycyjnie serwował ciasta domowego wypieku.

 • Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej w Dygowie

  Wierni parafii Dygowo przeżywali uroczystość Bożego Ciała. Po Mszy św. o godz. 12.30 wyruszyła procesja do 4 ołtarzy , na ulicy Ogrodowej , Łukowej i ze względu na przebudowę ulicy Głównej ,na terenie przykościelnym.