• OSP Stojkowo. Mieli wóz strażacki w użyczeniu, teraz mają już na stałe

  22 czerwca strażacy  Ochotniczej straży Pożarnej w Stojkowie odebrali akt nadania  samochodu ratowniczo-gaśniczego, z którego już korzystali od listopada 2019 roku.  Od czasu wybudowania nowej remizy  sukcesywnie uzupełniane jest wyposażenie  jednostki. Jest teraz najważniejszy atrybut – samochód pożarniczy. Zamontowano na dachu remizy syrenę alarmową. Gmina Dygowo wstawiła nową bramę wjazdową i furtkę na teren świetlico-remizy. Wszystko wieńczy tablica pamiątkowa.

  osp-stojkowo-

  osp-stojkowo-

  osp-stojkowo

 • Strażacy z OSP w Stojkowie otrzymali samochód pożarniczy

  Komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Kołobrzegu st. bryg. Krzysztof Makowski przekazał w użytkowanie jednostce Ochotniczej Straży Pożarnej w Stojkowie ,samochód pożarniczy Iveco. Pojazd z 2004 roku z przebiegiem 55 tysięcy kilometrów  jest po kapitalnym ramy i zawieszenia. Posiada kompletne wyposażenie operacyjne. Umowę z ramienia OSP Stojkowo podpisał w obecności Wójta Gminy Dygowo Grzegorza Starczyka i  kolegów z jednostki , prezes Marcin Górniak.

  W sierpniu Gmina Dygowo przekazała jednostce  OSP w Stojkowie nową remizę. Do pełni szczęścia brakowało tylko samochodu pożarniczego na miarę czasu. Stary Mercedes niestety nie był już w stanie sprostać wymogom operacyjnym i użytkowym. Dzisiejszy dzień otwiera nowe możliwości działania jednostki OSP w Stojkowie.