• Budowa odwodnienia w ramach inwestycji drogowej w Dygowie

W ramach przebudowy ulicy Diamentowej w Dygowie projekt przewiduje nową sieć odwodnieniową wszystkich odcinków. Wykonawca robót- firma Tauber Polska wykonała już włączenia nowo budowanej kanalizacji deszczowej do istniejącego systemu odwodnienia w ulicy Barcińskiej i Kołobrzeskiej. Film poniżej obrazuje wykonywane prace przy budowie odcinka deszczówki od strony drogi wojewódzkiej nr 163.

Dygowo-ulica-diamentowa-inwestycjaFot. Zbigniew Drewniak

Dygowo-ulica-diamentowa-wojt-gminy-dygowo-

Dygowo-ulica-diamentowa

• Roboty na osiedlu "Diamentowa" w Dygowie z coraz większym rozmachem

Gminna inwestycja – przebudowa ulicy Diamentowej w Dygowie idzie pełna parą. Aktualnie firma Tauber Polska buduje na osiedlu południowy odcinek drogi - ślepą odnogę zakończoną zatoką.

• Umowa na przebudowę ulicy Diamentowej w Dygowie podpisana

Gmina Dygowo podpisała umowę na przebudowę ulicy Diamentowej w Dygowie.  Wykonawcą inwestycji jest firma Tauber Polska ze Szczecina.  Rozpoczęcie prac planowane jest na koniec lutego, jeżeli pozwolą na to warunki pogodowe a zakończenie do 31 października 2020 roku. Przebudowa Diamentowej będzie największą  inwestycją gminy w zbliżającym się nowym roku. Wartość wykonawstwa to kwota 1.877.035 złotych.

Umowę podpisali:  z ramienia Gminy Dygowo wójt Grzegorz Starczyk a ze strony Tauber Polska dyrektor generalny Radek Ordak.

Zakres zamówienia obejmuje m.in.: budowa drogi o nawierzchni betonowej ,chodnik  z kostki betonowej ,kanalizacja do wprowadzenia kabla telekomunikacyjnego ,odwodnienie deszczowe, sieć wodociągowa, kanalizacja sanitarna linie kablowe energetyczne , oświetlenie drogi, dwa progi zwalniające, dwa .miejsca zieleni.