• DPS w Piotrowicach otrzymał maseczki i termometry

Anna Bańkowska- Członek Zarządu Województwa Zachodniopomorskiego przekazała podopiecznym i pracownikom  Domu Pomocy Społecznej w Piotrowicach maseczki i termometry. To pierwsza część środków ochrony osobistej, jakie trafią do podopiecznych, wolontariuszy oraz pracowników instytucji pomocy społecznej województwie zachodniopomorskim.

dps-piotrowice-

• Gmina Dygowo przekaże wszystkim mieszkańcom maseczki ochronne

Gmina Dygowo zakupi około  pięciu tysięcy maseczek ochronnych. Ilość ta wystarczy dla wszystkich mieszkańców gminy. W inicjatywę włączyła się lokalna firma , która maseczki uszyje. Maseczka to towar deficytowy w całym kraju. Wiadomo jednak ,że warto z niej korzystać. Ochrona układu oddechowego i twarzy poprzez noszenie maseczki w połączniu z higieną rąk na pewno pomaga w ograniczeniu ryzyka zakażenia. Maseczki będą rozdysponowane bezpośrednio do mieszkańców na podstawie deklaracji odpadów komunalnych. Dystrybucja będzie przebiegać z zachowaniem zasad unikania bezpośredniego kontaktu Szczegóły w materiale poniżej.

• Jednostki OSP Gminy Dygowo otrzymały wyposażenie ochronne

Wójt i Rada Gminy Dygowo ufundowali jednostkom gminnym Ochotniczej Staży Pożarnej środki ochrony osobistej – maseczki, przyłbice, kombinezony jednorazowe i okulary. Wójt Grzegorz Starczyk i przewodniczący rady Jerzy Leszczyński wręczyli w dniu dzisiejszym przedstawicielom OSP w Czerninie, Dygowie , Piotrowicach, Stojkowie i Wrzosowie wyposażenie ochronne. Wójt i przewodniczący ,złożyli również strażakom- ochotnikom życzenia w związku z obchodzonym 4 maja Dniem Strażaka.

• Na strażaków z Gminy Dygowo można liczyć!

Drodzy Mieszkańcy Gminy Dygowo!

Wszyscy wiemy jakie należy przedsięwziąć środki ostrożności, aby chronić się przez zarażeniem koronawirusem. Aby wspomóc Państwa w tej kwestii, Gmina zakupiła maseczki ochronne dla mieszkańców, po jednej maseczce dla każdego mieszkańca. Zdaję sobie sprawę, że to kropla w morzu potrzeb, jednak takie mamy obecnie możliwości.

Szanowni Państwo w ciągu najbliższych dni poprzez naszych strażaków z Ochotniczych Straży Pożarnych, zostaną dostarczone, do każdego gospodarstwa domowego, pakiety z maseczkami. Strażacy będą zachowywali wszelkie zasady bezpieczeństwa .

Również Państwa prosimy o zachowanie szczególnej ostrożności i ułatwienie strażakom bezdotykowe przekazanie pakietów np. wystawianie reklamówek.

Dziękujemy Bankowi Spółdzielczemu w Dygowie za współfinansowanie tej akcji.

Wójt Gminy Dygowo

Grzegorz Starczyk

Na zdjęciach odprawa strażaków OSP Dygowo przed dystrybucją , którą prowadzi wójt Grzegorz Starczyk oraz roznoszenie maseczek w Bardach i Świelubiu.

• Strażacy z Czernina dystrybuowali maseczki ochronne

W związku z zagrożeniem koronawirusem w gminie Dygowo trwa dostarczanie mieszkańcom maseczek ochronnych. W dniu dzisiejszym w akcję włączyli się strażacy z Czernina, którzy dystrybuowali maseczki w Dębogardzie i Pustarach. W sobotę maseczki otrzymają mieszkańcy Czernina.

Fot. OSP Czernin

• Strażacy z Dygowa dostarczyli kolejne maseczki ochronne

Trwa dystrybucja maseczek ochronnych na terenie gminy Dygowo. W dniu dzisiejszym strażacy z Dygowa  dostarczyli maseczki do części posesji swojej miejscowości. Inne gminne jednostki OSP również włączyły się akcję. Strażacy z OSP Stojkowo zakończyli dystrybucję w Stramniczce , Połominie i Stojkowie.