• Finał zawodów SALMO PARSĘTY 2020

W Pustarach ,przy moście na Parsęcie  rozdano nagrody uczestnikom 24. Otwartych Zawodów Spinningowo-Muchowych w łowieniu Troci „SALMO PARSĘTY 2020”. Zawody zamykają cykl imprez „Turnieju Czterech Rzek” im. Jana Meyera.

Fundatorem nagród była między innymi Gmina Dygowo. Na finale wydarzenia obecny był wójt Grzegorz Starczyk.

Wyniki:

salmo-parsety-2020

• Jubileuszowe zawody wędkarskie „Salmo Parsęty 2021”

W Pustarach przy moście na Parsęcie  rozdano nagrody uczestnikom jubileuszowych 25. Otwartych Zawodów Spinningowo-Muchowych w łowieniu Troci „SALMO PARSĘTY 2021”. Podczas dwóch dni zawodnicy złowili łącznie siedem ryb. W dniu dzisiejszym jedną i jednocześnie największą rybę (71,5 cm) zawodów złowił Stanisław Paszko z Dygowa . Zwycięzcą zawodów został  Adam Feliński, który złowił dwie trocie o łącznej długości 112 cm.

Z okazji jubileuszu zawodów senator Janusz Gromek i prezydent Anna Mieczkowska wręczyli na ręce prezesa Klubu Wędkarstwa Sortowego „Salmo” , Jerzego Mazura pamiątkową statuetkę.

W ceremonii wręczania nagród brał udział był Wójt Gminy Dygowo ,Grzegorz Starczyk.