• Będzie nowa remiza w Dygowie. Podpisano umowę na projekt

Pracownia Amandes Architektura Aneta Mandes-Woźniak z Kołobrzegu wykona dokumentację projektową nowej remizy w Dygowie.  Inwestycja planowana jest na terenie gminnym znajdującym się przy drodze wojewódzkiej przy zabytkowym budynku ,obecnie wyłączonym z użytkowania.

Ponadto pracownia wykona projekt zagospodarowania terenu rekreacyjnego ,który będzie w sąsiedztwie przyszłej remizy. Dokumentacje projektowe obu inwestycji wykonane będą w tym roku.

Umowy podpisali urzędzie gminy: wójt Grzegorz Starczyk i architekt Aneta Mandes-Woźniak.

Pracownia Amandes Architektura wykonała już na zlecenie Gminy Dygowo projekt remizo-świetlicy w Stojkowie, obiektu kultury w Dygowie oraz sali sportowej przy szkole w Czerninie.

• Kolejne wysokie kwoty ofert w przetargach Gminy Dygowo

15 września odbył się drugi przetarg ma budowę remizy i placu pokoleń w Dygowie. Tym razem przedmiot zamówienia składał się z dwóch części. Wpłynęły tylko dwie oferty.  Na 1 część tj. budowę remizy wpłynęły dwie oferty  na kwoty  8 790 000 zł i 9 930 000 zł (konsorcjum firm) ,kwota Gminy Dygowo 6 600 000 zł . Na 2 część tj. budowę placu pokoleń wpłynęła jedna oferta konsorcjum firm na kwotę 4 500 000 zł ,kwota Gminy Dygowo 2 100 000 zł.

W przetargu na budowę hali gimnastycznej w Czernienie wpłynęły trzy oferty. Najniższa  oferta to kwota 6 695 283 zł, kolejne oferty to wartości 8 300 000 zł i 9 780 777 zł (konsorcjum) ,kwota Gminy Dygowo 3 940 000 zł.

W każdym z przypadków wartości ofert znacznie  przewyższają kwoty jakie Gmina Dygowo może przeznaczyć na przedmiotowe zadania.

• Przetarg na budowę placu pokoleń i remizy w Dygowie. Wójt: „zostaliśmy sprowadzeni na ziemię” (PODCAST)

10 sierpnia otwarte zostały oferty przetargu publicznego na budowę tzw. placu pokoleń i remizy OSP w Dygowie. Wpłynęła tylko jedna oferta i to znacznie przewyższająca kwotę , którą przeznaczyła na to zadanie Gmina Dygowo. Wójt Gminy Dygowo, Grzegorz Starczyk ,odnosząc się do zaistniałej sytuacji powiedział między innymi: Wyniki postepowań przetargowych jasno nam sygnalizują, że z naszego punktu widzenia nie dzieje się dobrze na rynku zamówień publicznych  dlatego że kwoty które jeszcze niedawno   wydawały się kwotami bezpiecznymi czy też takimi gdzie  nie było absolutnie  żadnego ryzyka , żadnego niebezpieczeństwa ,że daną inwestycję nie uda się zrobić  dzisiaj brutalnie zostaliśmy sprowadzeni na ziemię i dzisiaj jest już bardzo duże ryzyko ,że część z inwestycji ,które zostały zaplanowane być może nie będzie zrealizowana.

W podcaście poniżej Wójt Gminy Dygowo omówił najbliższe plany inwestycyjne związane z wymienioną już wyżej budową placu pokoleń i remizy , budową sali gimnastycznej w Czerninie oraz przedstawił sytuację związaną z realizowanymi inwestycjami tj. budową domu kultury i  budowy inkubatora przedsiębiorczości.