• Badanie kontrolne w NSP

Od 12 do 24 listopada 2021 r. zostanie przeprowadzone badanie kontrolne. Jego celem jest ocena jakości danych pozyskanych w Narodowym Spisie Powszechnym Ludności i Mieszkań 2021. Jego wyniki umożliwiają również udoskonalanie przyszłych spisów i badań reprezentacyjnych, dlatego udział w badaniu kontrolnym jest równie ważny, jak w samym Spisie Powszechnym. Więcej …

• Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021

Spis powszechny będzie przeprowadzony od 1 kwietnia 2021 r. do 30 czerwca 2021 r. Obecnie trwają prace organizacyjne i przygotowawcze do Narodowego Spisu Powszechnego 2021.

Więcej informacji na stronie: spis.gov.pl

• Wójt Gminy Dygowo zachęca do samospisu w Narodowym Spisie Powszechnym Ludności i Mieszkań

Z uwagi na panujący w Polsce stan epidemii Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań spis realizowany jest wyłącznie za pomocą dwóch metod – samospisu internetowego i spisu telefonicznego. Podstawową  metodą  jest samospis internetowy w interaktywnej aplikacji na stronie GUS. Przed dokonaniem samospisu internetowego można skorzystać z aplikacji w wersji demo, aby zobaczyć jego przebieg. Wypełnienie ankiety spisowej zajmuje około 15 minut.

Wójt Gminy Dygowo postanowił zachęcić mieszkańców gminy do wypełnienia tego obywatelskiego obowiązku. Z pomocą dzieci i seniorów  wziął udział w krótkim filmiku o spisywaniu się. Zapraszam do obejrzenia.

• Zostań rachmistrzem Narodowego Spisu Powszechnego 2021

Wójt Gminy Dygowo - Gminny Komisarz Spisowy w Dygowie ogłasza otwarty i konkurencyjny nabór kandydatów na rachmistrzów spisowych wykonujących czynności w ramach prac spisowych związanych z przeprowadzeniem na terytorium Rzeczpospolitej Polskiej Narodowego Spisu Powszechnego 2021. Będzie on przeprowadzany w terminie od dnia 1 kwietnia do dnia 30 czerwca 2021 r., według stanu na dzień 31 marca 2021 r., godz. 24.00.

Ogłoszenie o naborze kandydatów na rachmistrzów

Formularz zgłoszeniowy na rachmistrza