• Ogrodzenie Orlika w Dygowie do remontu. Jest dofinansowanie

  Samorządy zachodniopomorskie skorzystają ze środków Urzędu Marszałkowskiego przeznaczonych na modernizację lokalnej infrastruktury sportowej. Gmina Dygowo otrzyma dofinansowanie w kwocie 20 tysięcy złotych na remont ogrodzenia Orlika w Dygowie.

  W dniu wczorajszym w gabinecie starosty Wójt Gminy Dygowo , Grzegorz Starczyk  i Członek Zarządu Województwa Zachodniopomorskiego , Stanisław Wziątek podpisali w związku z tym stosowną umowę.

  Ogrodzenie Orlika w i boiska do siatkówki w Dygowie zostało wykonane z zastosowaniem paneli ze zbyt cienkim drutem. Uderzenia piłki i wandalizm sprawiły ,że w wielu miejscach ogrodzenie jest powyginane i rozerwane.

  W podpisaniu umowy obecni byli również starosta kołobrzeski Tomasz Tamborski i wicestarosta Jacek Kuś.

 • Sołectwo Stojkowo i Pustary otrzymały granty

  24 lipca 2023 roku Gmina Dygowo podpisała z Urzędem Marszałkowskim dwie umowy na granty sołeckie. Dofinansowania w kwocie po 15 tysięcy złotych trafią do Stojkowa i do Pustar. W Stojkowie zamontowane będą ławeczki do wypoczynku, a w Pustarach plac zabaw przy świetlicy wiejskiej zostanie doposażony w wielofunkcyjne urządzenie do aktywnej zabawy dla dzieci młodszych.

   

 • Trzy projekty z gminy Dygowo otrzymały dofinansowanie Urzędu Marszałkowskiego

  29 czerwca 2023 roku w Centrum Kształcenia Zawodowego w Kołobrzegu zostały podpisane miedzy innymi umowy na dofinansowanie ze środków Urzędu Marszałkowskiego Województwa Zachodniopomorskiego na niżej wymienione zadania.

  Uczniowski Klub Sportowy GROT Dygowo otrzymał dofinansowanie na organizację  Biesiady Łososiowej w Dygowie 15 lipca 2023 r.. Kwota dofinansowania 32.000,00 zł.

  Parafia Rzymskokatolicka p.w. Przemienienia Pańskiego we Wrzosowieotrzymała dofinansowanie z na wykonanie projektu architektoniczno-budowlanego oraz dokumentacji konserwatorskiej kościoła p.w. św. Andrzeja w Kłopotowie w kwocie 50.000,00 zł. Całkowita wartość opracowania dokumentacji wynosi 90.405 zł.

  Gmina Dygowo otrzymała dofinansowanie na poprawę infrastruktury sportowej na boisku sportowym przy Szkole Podstawowej w Dygowie w kwocie 30.000,00 zł. Całkowita wartość inwestycji 60.000,00zł.

  Zakres obejmuje:

  - zakup systemu nawadniającego murawę boiska sportowego;

  - montaż nowych elementów  ogrodzenia oddzielającego poszczególne strefy sportowe;

  - zakup i montaż dwóch wiat dla zawodników

  - wymiana piłkochwytów.