• 12. rocznica katastrofy smoleńskiej – syrena, kwiaty, wystąpienie Wójta Gminy Dygowo

O godzinie 8.41 włączona została w Dygowie syrena alarmowa, by upamiętnić 12. rocznicę katastrofy smoleńskiej. Po porannej Mszy św. złożone zostały wiązanki kwiatów przy Pomniku Ofiar Zbrodni Katyńskiej i Katastrofy Smoleńskiej.

Delegacje: wójt Gminy Dygowo -Grzegorz Starczyk , przewodniczący Rady Gminy Dygowo- Jerzy Leszczyński i proboszcz parafii Dygowo- ks. Piotr Niedźwiadek w asyście harcerzy , wiceprzewodniczący Rady Powiatu w Kołobrzegu - Artur Wasiewski i radny Rady Powiatu w Kołobrzegu – Robert Jaruzel oraz przedstawiciele zarządu stowarzyszenia Senior z Piotrowic – Robert Jaruzel i Dariusz Wojciechowski.

Okolicznościowe przemówienie wygłosił wójt Grzegorz Starczyk.

• Dygowo. 11. Rocznica Katastrofy Smoleńskiej

W Dygowie, o godzinie 8:41 dźwięk syreny i dzwony kościelne przywołały w pamięci chwilę z 10 kwietnia 2010 roku  , w której doszło do katastrofy rządowego samolotu z polską delegacją z prezydentem na czele ,lecących na uroczystości w Katyniu. Następnie w ciszy  wiązanki kwiatów przy  Pomniku Ofiar Zbrodni Katyńskiej i Katastrofy Smoleńskiej złożyli: Wójt Gminy Dygowo -Grzegorz Starczyk , Przewodniczący Rady Gminy Dygowo- Jerzy Leszczyński, Proboszcz Parafii Dygowo- ks. Piotr Niedźwiadek, Wiceprzewodniczący Rady Powiatu w Kołobrzegu - Artur Wasiewski, Radny Rady Powiatu w Kołobrzegu – Robert Jaruzel.

• Obchody rocznicy Katastrofy Smoleńskiej w Dygowie

W Dygowie w 14. rocznicę katastrofy smoleńskiej o godzinie 8.41 włączona została syrena alarmowa. Przy Pomniku Ofiar Zbrodni Katyńskiej i Katastrofy Smoleńskiej   kwiaty złożyły delegacje : wójt Gminy Dygowo -Grzegorz Starczyk , przewodniczący Rady Gminy Dygowo- Jerzy Leszczyński i proboszcz parafii Dygowo- ks. dziekan Piotr Niedźwiadek oraz przedstawiciele z stowarzyszenia Senior z Piotrowic.

Przy okazji tej rocznicy warto przypomnieć historię powstania pomnika , przy którym mieszkańcy Gminy Dygowo celebrują kolejne rocznice tragedii narodowej w Smoleńsku. Materiał wideo dostępny TUTAJ.