• Gmina Dygowo stawia na rozwój gospodarczy. Powstanie „Invest-Park”

22 sesja Rady Gminy Dygowo przejdzie do historii jako moment , od którego realnie rozpoczęło się kształtowanie nowej wizji rozwoju gospodarczego gminy. Radni jednogłośnie dali zielone światło do utworzenia spółki z ograniczoną odpowiedzialnością - Dygowski Samorządowy Park Inwestycyjny „Invest-Park”. Jedynym udziałowcem spółki będzie Gmina Dygowo. Będzie to pierwsza w historii spółka gminna o charakterze komercyjnym. Park inwestycyjny powstanie przy drodze wojewódzkiej w Czerninie i w założeniu ma stworzenie korzystnych warunków rozwoju przedsiębiorczości wielu podmiotom.  Środki na  budowę w wysokości 4,5 mln zł pochodzą z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych oraz budżetu gminy.

Na zdjęciu wójt Grzegorz Starczyk przy drodze wojewódzkiej nr 163, w miejscu gdzie na razie jeszcze rośnie zboże , ale właśnie tam powstanie ważna dla gminy i regionu przestrzeń rozwoju przedsiębiorczości- Dygowski Samorządowy Park Inwestycyjny „Invest-Park”.

Więcej w materiale wideo. Wójt Grzegorz Starczyk przedstawił wizję rozwoju nowego obszaru gospodarczego w Czerninie.

• Prezes Invest-Park Dygowo: inwestycję chcemy zakończyć latem 2022

Inkubator Przemysłowy w Czerninie będzie częścią dalekosiężnych planów Gminy Dygowo na utworzenie nowoczesnej dzielnicy przemysłowo-handlowej. Spółka gminna,  Dygowski Samorządowy Park Inwestycyjny Invest-Park ma w założeniach otwarcie inkubatora planowane na koniec lata 2022. Obecnie trwają prace formalno-prawne umożlwiające rozpoczęcie w pełni prac projektowych ,  uzyskania pozwolenia na budowę i wejścia na plac budowy. Niebawem ruszą również działania marketingowe.

Wójt Gminy Dygowo Grzegorz Starczyk i prezes Invest-Parku Robert Madejski spotkali się na działce budowlanej w Czerninie , gdzie powstanie Inkubator Przemysłowy. W wywiadzie dla portalu opowiedzieli o założeniach inwestycji i planach na najbliższe miesiące Zapraszam do obejrzenia materiału.

• Tu powstanie Invest-Park (dron)

12 czerwca 2021 roku Rady Gminy Dygowo uchwałą dała początek gminnej spółce Dygowski Samorządowy Park Inwestycyjny „Invest-Park”. Park inwestycyjny powstanie przy drodze wojewódzkiej nr 163 w Czerninie. Tren jest ogrodzony i zamontowano baner reklamowy. Więcej W Sprawach Wójta (min 7:45).

• Wójta Sprawy Zwykłe i Niezwykłe (14)

W kolejnym odcinku Spraw Wójta poruszone zostały tematy podwyżek opłat za gaz i odpady komunalne oraz inwestycji gminnych - Invest-Parku , domu kultury, przebudowy ulicy Głównej oraz ronda Dygowie, a także budowy nowej sieci wodociągowej i kanalizacyjnej na osiedlu „Za szkołą” w Dygowie.