• Budowa centrum kultury w Dygowie (migawka dron 2)

Budynek użyteczności publicznej w Dygowie, przyszłe centrum kultury gminy Dygowo rośnie w górę. Widać drugą kondygnację obiektu. Więcej o inwestycji w Spawach Wójta (min 6:16).

• Budowa centrum kultury w Dygowie (migawka dron 3)

Budynek użyteczności publicznej w Dygowie jest co raz wyższy. Trwa budowa konstrukcji drugiego pietra.

• Budowa centrum kultury w Dygowie. Postęp prac widać gołym okiem (foto)

Jak co miesiąc odwiedziłem budowę gminnego centrum kultury. Nie trzeba być znawcą budownictwa żeby stwierdzić ,że postęp prac jest z miesiąca na miesiąc jest bardzo duży. W pomieszczeniach najniższego poziomu i dwóch kondygnacji nad nim są tynki i posadzki. Na ostatniej kondygnacji koncentrują się prace instalacyjne i posadzkarskie. Na zewnątrz trwa ocieplanie i układanie tynków cienkowarstwowych. Mało tego, układane są już płytki klinkierowe na ścianach przyziemia. W pomieszczeniach przedszkolnych ekipy specjalistów rozprowadzają instalacje wentylacyjne. Na głównej sali jest już zamontowana prowadnica do rozsuwanych drzwi dźwiękoszczelnych, które w razie potrzeby podzielą pomieszczenie na dwie niezależne części.  Na dachu układane są warstwy papy termozgrzewalnej i obróbki blacharskie.

W obecnej sytuacji tj. tak zaawansowanej budowy centrum kultury ciekawie prezentuje się artykuł z 2017 roku ZOBACZ

• Największa inwestycja Gminy Dygowo. Prace konstrukcyjne na finiszu

Od września 2020 roku budowa przyszłego centrum kultury w Dygowie postępuje bardzo sprawnie. Obiekt systematycznie rośnie w górę. Niebawem inwestycja osiągnie najwyższy punkt konstrukcyjny i ukaże w pełni projektowaną bryłę budynku.

Materiał wideo obrazuje efekt półrocznej pracy wykonawcy inwestycji firmy URB Iwicki wraz z aktualnym komentarzem wójta Gminy Dygowo ,właściciela firmy URB i kierownika budowy.

• W Dygowie mimo zimy trwa budowa Domu Kultury

Prace na budowie gminnego centrum kultury w Dygowie posuwają się naprzód. Budowa zmienia się każdego dnia. Trwają prace konstrukcyjne ostatniej kondygnacji budynku. W najniższym poziomie rozpoczęły się prace tynkarskie.

• Wiecha na budynku przyszłego centrum kultury w Dygowie

Zawieszenie wiechy na najwyższym elemencie konstrukcyjnym super inwestycji Gminy Dygowo ,przypieczętowało zakończenie ważnego etapu budowy. Wójt Grzegorz Starczyk  i właściciel  firmy wykonawczej Sebastian Iwicki  wbili symboliczne gwoździe mocujące wiechę do betonowej konstrukcji.

W dniu wczorajszym również radni i sołtysi gminy Dygowo mieli możliwość zwiedzić budowę i zobaczyć przygotowaną przez wykonawcę wiechę -wieniec ułożony na symbolach pracy cieśli.