• „Ptaki, Ptaszki i Ptaszęta Polne”- gminny konkurs recytatorski

W świetlicy w Dygowie odbyły się gminne eliminacje  53. Regionalnego Turnieju Recytatorskiego „Ptaki, Ptaszki i Ptaszęta Polne”. Uczniowie szkół gminnych recytowali utwory pisarzy polskich bądź obcych, o dowolnej tematyce. Organizatorem turnieju tradycyjnie jest Koszalińska Biblioteka Publiczna oraz terenowe placówki kultury.

Wyniki konkursu:

Kategoria „Ptaszęta” Kl. I-III

1. Laura Sobczyk

2. Filip Ciepielak

3. Zofia Mitoraj

Kategoria „ Ptaszki” kl. IV-VI

1. Maja Majcher

2. Mateusz  Gawryszczak

3. Lucyna Kuśta- Miklasińska

Kategoria „Ptaki” kl. VII –VIII

1.Magdalena Seretna

2.Julia Haber

3.Weronika Kulpa

Laureaci 2 pierwszych miejsc z każdej kategorii będą brać udział w eliminacjach powiatowych , które odbędą się 22 kwietnia 2022 r. w RCK w Kołobrzegu.

Finał Turnieju odbędzie się 6 czerwca 2022 r. od godz. 10:00 w Koszalińskiej Bibliotece Publicznej.

• 54. edycja turnieju recytatorskiego „Ptaki, Ptaszki i Ptaszęta Polne”

W Gminnym Ośrodku Kultury w Dygowie odbyły się gminne eliminacje  54. Regionalnego Turnieju Recytatorskiego „Ptaki, Ptaszki i Ptaszęta Polne”. Uczniowie szkół gminnych, z Czernina, Dygowa i Wrzosowa recytowali utwory pisarzy polskich bądź obcych, o dowolnej tematyce. Organizatorem turnieju tradycyjnie jest Koszalińska Biblioteka Publiczna oraz terenowe placówki kultury.

Laureaci 2 pierwszych miejsc z każdej kategorii będą brać udział w eliminacjach powiatowych , które odbędą się 26 kwietnia 2022 r. w RCK w Kołobrzegu.

• Gminny Turniej Recytatorski „Ptaki, Ptaszki i Ptaszęta Polne”

W ośrodku kultury  w Dygowie odbyły się gminne eliminacje  55. Regionalnego Turnieju Recytatorskiego „Ptaki, Ptaszki i Ptaszęta Polne”. Uczniowie szkół gminnych, z Czernina, Dygowa i Wrzosowa recytowali utwory pisarzy polskich bądź obcych, o dowolnej tematyce. Organizatorem turnieju tradycyjnie jest Koszalińska Biblioteka Publiczna oraz terenowe placówki kultury.

Laureaci dwóch pierwszych miejsc z każdej kategorii reprezentować będzie Gminę Dygowo na eliminacjach  powiatowych,  które odbędą się 24 kwietnia 2024 r.  w RCK w Kołobrzegu. Finał Turnieju przewidziany jest na 4 czerwca  2024 r. w Koszalińskiej Bibliotece Publicznej.

Oto lista laureatów konkursu gminnego:

Kategoria „Ptaszęta” Kl. I-III

1.Viktoria Filipchuk

2. Aleksandra Starczyk

3. Martyna Szpak

Kategoria „ Ptaszki” kl. IV-VI

1. Iga Jagła

2. Mateusz Gawryszczak

3. Lena Zygowska

Kategoria „Ptaki” kl. VII -VIII

1. Lucyna Kuśta Miklasińska

2. Maja Majcher

3. Weronika Nastały

• Sukces trojga uczniów z gminy Dygowo w konkursie recytatorskim

W dniu dzisiejszym w eliminacjach  powiatowych 53. Wojewódzkiego Turnieju Recytatorskiego "Ptaki, ptaszki i ptaszęta polne" w Kołobrzegu , wzięło udział 6 uczniów z gminy Dygowo. Troje z nich zwyciężyło w swoich kategoriach: Julia Habera i Maja Majecher z Szkoły Podstawowej w Czerninie oraz Mateusz Gawryszczak z Szkoły Podstawowej we Wrzosowie.

Sześciu laureatów , w tym nasza zwycięska trójka uczniów będzie reprezentować powiat kołobrzeski w finale turnieju, który odbędzie się 6 czerwca 2022 r. od godz. 10:00 w Koszalińskiej Bibliotece Publicznej.

Gratulacje dla naszych uczniów  i nauczycieli za doskonałe przygotowanie do konkursu!