• Andrzej Wojciechowski: trzeba podjąć męską decyzję. Nowy przepis na IV ligę w Dygowie

Udział drużyn w rozgrywkach czwartoligowych zależy przede wszystkim od finansowania, które jest kluczowe dla działalności klubu. W przypadku Wiejskiego Klubu Sportowego (WKS) w Dygowie, który od dziewięciu sezonów gra w IV lidze i miał jeden sezon w III lidze, źródła finansowania odgrywają istotną rolę. Klub miał różnych sponsorów przez te lata, w tym tytularnych, takich jak Rasel i Perła URB, ale główny ciężar spoczywał przede wszystkim na Gminie Dygowo. Niestety, samorząd lokalny nie jest w stanie samodzielnie sprostać oczekiwaniom finansowym klubu, zwłaszcza że na terenie gminy działają jeszcze inne kluby sportowe, takie jak Gminny Klub Piłkarski we Wrzosowie i Klub Sportowy Perła, szkolący dzieci i młodzież.

Klub znajduje się obecnie w trudnej sytuacji finansowej, co wymusza na zarządzie podejmowanie ważnych i niekiedy nieoczywistych decyzji. Te decyzje są kluczowe nie tylko dla bieżącego funkcjonowania drużyny, ale również dla jej przyszłości i możliwości osiągania sukcesów sportowych.

Zapraszamy do obejrzenia pełnego wywiadu z prezesem Andrzejem Wojciechowskim, aby poznać szczegóły dotyczące przyszłości klubu oraz planowanych działań, które mają na celu zapewnienie stabilności i utrzymanie rozgrywek IV ligi w Dygowie.

• Derby powiatu. Rasel Dygowo- Olimp Gościno 0-3

Na sztucznej murawie w Kołobrzegu rozegrany został mecz rewanżowy sezonu 2022/23 drużyn powiatu kołobrzeskiego. Piłkarze Rasela nie sprostali Olimpowi Gościno i przegrali 0-3 (0-2). W sierpniu ubiegłego roku zespół z Dygowa wygrał 0-4. Można powiedzieć rewanż Olimpowi prawie się udał. Rasel Dygowo wystąpił w nowych strojach.

1 kwietnia Rasel gra na wyjeździe z Wieżą Postomino.

• Pozytywnie i do przodu. Nowy sezon IV ligi w Dygowie

Podczas czwartkowego treningu piłkarzy czwartoligowego WKS Perła-URB Dygowo rozmawiałem z przedstawicielami zarządu klubu ,prezesem Andrzejem Wojciechowskim  i wiceprezesem Sebastianem Iwickim  oraz z nowym duetem trenerskim , Sławomirem Konarskim i Łukaszem Wiśniewskim. Był to ostatni trening Dygowian przed inauguracją nowego sezonu 2023/2024, która rozpocznie się meczem wyjazdowym w Goleniowie. Po raz pierwszy miałem okazję wysłuchać wypowiedzi , które wyjątkowo pozytywnie napawają optymizmem , nie tyle nawet jeśli chodzi o przyszłe wyniki pierwszego zespołu, ale w ogóle o rozwój piłki nożnej  w gminie Dygowo.  Jak przygotowana jest drużyna Perły-URB do pierwszej rundy nowego sezonu?  Jakie plany ma na przyszłość WKS Dygowo dowiecie się Państwo z materiału wideo.

wks-perla-urb-dygowo-

• Prezes WKS Rasel Dygowo: zmniejszyliśmy kadrę , to najtrudniejszy czas od 9 lat

Drużyna piłkarzy z Dygowa zajmuje wysokie szóste miejsce w tabeli IV ligi zachodniopomorskiej.  Dobre wyniki sportowe to satysfakcja dla wszystkich – zawodników ,kibiców , działaczy i sponsorów. Jednakże utrzymanie efektów pracy sportowej na założonym poziomie jest zależne od wielu czynników. Ambicje oraz determinację w dążeniu do celów sportowych napędza przede wszystkim pasja działaczy , ale są czynniki bez których trudno działać. Jak to wygląda z punktu widzenia drużyny Rasela Dygowo opowie  prezes klubu Andrzej Wojciechowski.