• Peregrynacja figury M.B. Bolesnej, Pani Skrzatuskiej w parafii Dygowo

    W dniach 6-8 października 2023 roku parafię Dygowo nawiedziła kopia Piety Matki Bożej Bolesnej – Pani Skrzatuskiej. Pietę jako pierwsi powitali w piątek  parafianie wraz z biskupem diecezjalnym Zbigniewem Zielińskiem , proboszczem ks. dziekanem Piotrem Niedźwiadkiem , ks. Janem Nowakiem oraz ks. Sebastianem Przybyłą przed kościołem Wniebowstąpienia Pańskiego w Dygowie. Po powitaniu Piety M.B. odprawiona została Msza św. koncelebrowana pod przewodnictwem ks. biskupa. Następnego dnia od rana przez cały dzień miało miejsce czuwanie parafian i wspólnot parafialnych przed Figurą. W sobotę wieczorem Figura Matki Bożej Bolesnej przewieziona została w samochodzie-kaplicy do kościoła Wniebowstąpienia NMP w Czerninie, a w niedzielne przedpołudnie do kościoła Św. Jana Ewangelisty i Apostoła w Świelubiu. W tym samym dniu Pieta Skrzatuska opuściła parafię i dekanat Gościno.