• Nowe oświetlenie hybrydowe w Gminie Dygowo

Uprzejmie informujemy, że w dniu 11 kwietnia 2024 r. Gmina Dygowo podpisała umowę dotacji
    z Wojewódzkim Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Szczecinie na realizację zadania pn.: „Budowa oświetlenia hybrydowego na terenie gminy Dygowo”. Zadanie obejmowało montaż 7 szt. lamp wraz ze słupami, akumulatorami, panelami słonecznymi i wiatrakami na terenie Gminy Dygowo, m. in. w miejscowości Czernin, Stojkowo, Dębogard, Łykowo i zostało zrealizowane przy udziale środków WFOŚiGW w Szczecinie.

Całkowity koszt zadania wyniósł 102 000,00 zł brutto, a środki przeznaczone na dofinansowanie pochodziły z:

WFOŚiGW w Szczecinie: 51 000,00 zł (50 %)
    budżetu Gminy Dygowo: 51 000,00 zł (50 %).
    Realizacja zadania ma na celu  zmniejszenie emisji dwutlenku węgla do atmosfery, oraz ograniczenie kosztów ponoszonych przez Urząd Gminy z tytułu zużycia energii elektrycznej. Ponadto brak oświetlenia drogowego stwarza zagrożenie zarówno w ruchu komunikacyjnym jak i pieszym. Inwestycją objęte zostały tereny, na których nie ma możliwości budowy oświetlenia zasilanego z sieci elektroenergetycznej. Zrealizowana inwestycja zwiększy również bezpieczeństwo mieszkańców.