• Nowe inwestycje w Gminie Dygowo: podpisanie umów na Granty Sołeckie

30 lipca 2024 roku w Urzędzie Gminy Dygowo odbyło się uroczyste podpisanie umów na przekazanie środków z tegorocznych grantów sołeckich. Wicemarszałkini Województwa Zachodniopomorskiego, Anna Bańkowska, oraz wójt Gminy Dygowo, Grzegorz Starczyk, parafowali dokumenty w obecności sołtysów sołectw, które skorzystają z tego wsparcia.

Dzięki przyznanym funduszom, na terenie trzech sołectw zostaną zrealizowane następujące inwestycje:

Łykowo – stworzenie miejsca sportu i edukacji ekologicznej (sołtys Przemysław Jacykowski)

W ramach realizacji zadania mieszkańcy sołectwa przygotują teren działki, usuwając zbędne zakrzaczenia oraz oczyszczając i wyrównując teren. Wykonawca dostarczy i zamontuje urządzenia siłowe przeznaczone do ćwiczeń na świeżym powietrzu oraz kosze do segregacji odpadów. Celem inwestycji jest promocja aktywnego stylu życia oraz edukacja ekologiczna wśród mieszkańców.

Stramniczka – poprawa bezpieczeństwa terenu rekreacyjnego (sołtyska Joanna Madrian)

W ramach tego projektu mieszkańcy sołectwa również przygotują teren działki, usuwając zbędne zakrzaczenia, oczyszczając i wyrównując teren. Następnie wykonawca dostarczy i zamontuje ogrodzenie panelowe od strony ruchliwej drogi powiatowej, co zwiększy bezpieczeństwo korzystających z terenu rekreacyjnego. Dodatkowo zostanie zamontowany kosz na odpady segregowane, aby zachęcić mieszkańców do dbałości o środowisko.

Wrzosowo – stworzenie miejsc spotkań (sołtyska Agnieszka Gawryszczak)

W ramach tej inwestycji mieszkańcy sołectwa przygotują teren działki, usuwając zbędne zakrzaczenia, oczyszczając i wyrównując teren. Wykonawca dostarczy i zamontuje wiatę, piaskownicę, stół z ławkami, stolik do gry w szachy, grilla oraz kosz do segregacji odpadów. Celem projektu jest stworzenie przestrzeni do spotkań i integracji społeczności lokalnej.

Każda z tych inwestycji ma na celu poprawę jakości życia mieszkańców sołectw, zwiększenie ich zaangażowania w życie społeczności oraz promocję zdrowego i ekologicznego stylu życia.