• Blisko setka nowych lamp ulicznych na terenie Gminy Dygowo

Na terenie gminy Dygowo trwa realizacja ważnej inwestycji, której celem jest budowa nowoczesnego oświetlenia ulicznego. Za kwotę przekraczającą milion złotych na nowych słupach zainstalowano 94 energooszczędne oprawy LED. Większość z nich już świeci, a pozostałe czekają na podłączenie do sieci przez operatora energetycznego.

Nowe punkty świetlne powstały na ulicach Dygowa, we Wrzosowie, Miechęcinie, Czerninie, Pustarach, Kłopotowie, Bardach oraz Stramniczce. Nowe lampy nie tylko poprawią widoczność na drogach, ale również przyczynią się do zmniejszenia zużycia energii oraz obniżenia kosztów utrzymania oświetlenia.

Przedsięwzięcie stanowi drugie zadanie w ramach większego projektu pod nazwą „Budowa dróg gminnych na terenie gminy Dygowo". Cała inwestycja jest finansowana z programu Polski Ład, co umożliwiło realizację projektu na tak dużą skalę.

Zakończenie prac przewidziano na 30 listopada 2024 roku, jednak wykonawcy inwestycji zapowiadają, że możliwe jest wcześniejsze zakończenie realizacji zadania.