• Historyczny dzień w Czerninie: otwarcie nowej hali sportowej

2 września 2024 roku zapisze się w historii Czernina jako wyjątkowy dzień. Tego dnia przy Szkole Podstawowej uroczyście oddano do użytku nowoczesną halę sportową. Wydarzenie, na które mieszkańcy czekali od dawna, stało się spełnieniem marzeń wielu pokoleń.

Dyrektor szkoły, Jadwiga Puton, w swoim przemówieniu podkreśliła, że na ten moment czekali nie tylko uczniowie, ale również ich rodzice i dziadkowie.

Inwestycja, zakończona w niespełna rok, odmieniła oblicze edukacji sportowej w Czerninie. Nowoczesne zaplecze sportowe będzie służyć nie tylko uczniom, ale także lokalnej społeczności, stając się centrum aktywności fizycznej i integracji mieszkańców.

Najważniejszym momentem uroczystości było symboliczne przecięcie wstęgi. Głównymi bohaterami wydarzenia byli uczniowie, którzy, ubrani w stroje sportowe, dokonali otwarcia hali. Wstęgę, trzymaną przez wójta gminy Dygowo oraz dyrektor Jadwigę Puton, przecięli, symbolizując nowy rozdział w historii szkoły.