• Zastępczyni Wójta w Gminie Dygowo: Nowe wyzwania i wieloletnie doświadczenie

Z dniem 1 września 2024 roku stanowisko Zastępcy Wójta Gminy Dygowo zostało powierzone osobie doskonale znanej zarówno wśród mieszkańców, jak i w urzędzie gminy - Izabeli Płomińskiej. Nowa zastępczyni wójta, której kariera zawodowa jest nierozerwalnie związana z Gminą Dygowo, od 20 lat pełni swoje obowiązki w Urzędzie Gminy. Przez ostatnie 8 lat pełniła funkcję Kierownika Referatu Budownictwa, Planowania Przestrzennego i Ochrony Środowiska, co pozwoliło jej zdobyć ogromną wiedzę oraz doświadczenie w szerokim zakresie administracji samorządowej.

Izabela Płomińska  podkreśla, że praca w referacie dała jej nie tylko możliwość zgłębiania wiedzy z zakresu budownictwa i planowania przestrzennego, ale także pozwoliła na współpracę z różnymi instytucjami, firmami i przede wszystkim mieszkańcami gminy. Odpowiedzialność za realizację wielu inwestycji, jak również działania związane z ochroną środowiska, były kluczowymi elementami jej codziennej pracy.

Przejęcie obowiązków zastępcy wójta to dla niej nie tylko wyróżnienie, ale także duże wyzwanie. Jak sama podkreśla, nowa rola wymaga umiejętnego łączenia dotychczasowych zadań, które wciąż będzie wykonywała jako koordynatorka pracy Referatu Budownictwa, z nowymi obowiązkami związanymi z pełnieniem funkcji zastępcy wójta.

"Zadanie przede mną trudne, ponieważ nadal będę koordynowała pracę Referatu Budownictwa. W połączeniu z nowymi zadaniami zastępcy wójta, jest to duża odpowiedzialność, jak również spore wyzwanie dla mojej osoby. Myślę jednak, że moje wieloletnie doświadczenie pozwoli mi sprostać nowym obowiązkom" – mówi z pełnym przekonaniem.

Praca na rzecz lokalnej społeczności to nie tylko obowiązek zawodowy, ale także pasja. Izabela Płomińska  podkreśla, że przez lata z wielką satysfakcją realizowała zadania, które przyczyniły się do rozwoju gminy i poprawy jakości życia mieszkańców. Nowa rola to także szansa na jeszcze większy wpływ na przyszłe inwestycje i projekty.

"Na stanowisku zastępcy wójta mam nadzieję być pomocnym wsparciem dla Wójta, Rady Gminy oraz Mieszkańców" – dodaje, zaznaczając, że chce aktywnie uczestniczyć w rozwoju Gminy Dygowo, tak aby była ona miejscem jeszcze bardziej przyjaznym do życia.

Na koniec warto podkreślić osobiste przywiązanie do miejsca, w którym od urodzenia mieszka i pracuje. Duma z przynależności do lokalnej społeczności oraz możliwość czynnego udziału w jej rozwoju są dla nowej zastępczyni wójta źródłem motywacji do dalszej pracy. Jak sama mówi, to właśnie dzięki tej lokalnej tożsamości i bliskości z mieszkańcami potrafi lepiej rozumieć potrzeby i wyzwania stojące przed gminą.

"Jestem dumna z tego, że mieszkam w naszej gminie i mogę wykonywać pracę na rzecz jej rozwoju oraz dobra mieszkańców" – podsumowuje.