• Spotkanie z dyrektorami szkół z okazji Dnia Edukacji Narodowej w Gminie Dygowo

Z okazji Dnia Edukacji Narodowej wójt Gminy Dygowo, Grzegorz Starczyk, oraz Przewodniczący Rady Gminy, Jerzy Leszczyński, spotkali się z dyrektorami szkół podstawowych, aby wyrazić swoje podziękowania za ich ciężką pracę i zaangażowanie w rozwój edukacji. W spotkaniu wzięli udział dyrektorzy trzech szkół: Jadwiga Puton z Czernina, Tomasz Rusiecki z Dygowa oraz Ewa Baran z Wrzosowa.

Podczas spotkania wójt Grzegorz Starczyk podkreślił, jak ważną rolę pełnią dyrektorzy oraz całe środowisko edukacyjne w codziennym życiu najmłodszych mieszkańców gminy. Wyraził swoje uznanie, mówiąc:

Cała społeczność związana z edukacją codziennie pracuje na rzecz najmłodszych mieszkańców gminy Dygowo, co jest niezwykle ważne. Chcemy, abyście wiedzieli, że jeśli tylko będę miał możliwość wspierania Was, oczywiście w granicach naszych możliwości, możecie na to liczyć.

Wójt złożył również serdeczne życzenia:

Przede wszystkim życzę Wam zdrowia, które jest podstawą do tego, aby nauczyciele mogli dobrze wykonywać swoją pracę. Zdrowie to klucz, bo bez niego różnie bywa. Gdy zdrowie dopisuje, niech na twarzach nauczycieli zawsze gości uśmiech, bo uśmiech jest wyrazem radości i mam nadzieję, że także satysfakcji z pracy. Życzę, aby wszystko układało się po Waszej myśli i realizowało zgodnie z Waszymi planami.

Swoje słowa uznania wyraził także Przewodniczący Rady Gminy, Jerzy Leszczyński, który podkreślił, jak wyjątkowy jest zawód nauczyciela, wymagający powołania i ciągłego rozwoju osobistego. W swoim przemówieniu powiedział:

Chciałbym przede wszystkim przekazać Państwu podziękowania za trudną pracę, którą wykonujecie. Jeśli weźmiemy pod uwagę, że jednym z najważniejszych czynników, które skłaniają do wyboru tego zawodu, jest powołanie, to łatwo zrozumieć, jak wyjątkowa jest Wasza praca.

Dodał również:

Jest to zawód, który wymaga ciągłego rozwoju osobistego, co przekłada się na kształtowanie młodych ludzi i ich przyszłych wyborów. Mówi się tutaj o realnym wpływie na życie innych, zwłaszcza tych młodych osób, a to jest ogromna wartość.”

Po życzeniach wójt wręczył dyrektorom nagrody jako wyraz wdzięczności za ich trud i oddanie na rzecz edukacji w gminie.

Spotkanie przebiegło w atmosferze wzajemnego szacunku i uznania, a dyrektorzy szkół z zadowoleniem przyjęli słowa podziękowania.